Okolí a příroda Luka nad Jihlavou
Luka nad Jihlavou leží v údolí řeky Jihlavy, chráněna vysokými stráněmi.

| Kraj: | Vysočina |
| Okres: | Jihlava |
| Správní obvod: | Jihlava |
| GPS souřadnice: | 49.374032N, 15.701939E |
| Nadmořská výška: | 515 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1378 (648 let) |
| Katastrální výměra: | 2 541 ha |
| Počet obyvatel: | 3 114 |
| PSČ: | 588 22 |
| Adresa URL: | www.lukanadjihlavou.cz |
Luka nad Jihlavou leží v údolí řeky Jihlavy, chráněna vysokými stráněmi.
Vzdálenost meteostanice od obce Luka nad Jihlavou: 13 km
Poslední data: 6.7.2026 12:30
Umístění: 617 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Název obce Luka nad Jihlavou se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Ke dni 30.9.2024 žilo v kraji Vysočina 517 664 obyvatel?
ZOO Jihlava je ve vzdušné vzdálenosti 8 km od obce Luka nad Jihlavou?
ZOO Jihlava se nachází zhruba 10 minut chůze od centra města v malebném údolí řeky Jihlávky. Je rozdělená do pěti kontinentů, které tak můžete navštívit během jediného dne. K vidění je zde téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšším bodem v kraji Vysočina je hora Javořice (837 m n.m.), Jihlavské vrchy, nejnižším bodem je hladina řeky Jihlava (239 m n.m.).
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Jihlava jsou: Novák (572x), Nováková (555x), Dvořáková (489x), Dvořák (435x), Svoboda (348x), Novotný (341x), Svobodová (339x), Novotná (336x), Procházka (292x), Musil (286x), Procházková (280x), Musilová (268x), Pokorná (216x), Krejčí (216x), Sobotková (203x)?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější jména ve správním obvodu Jihlava jsou: Marie (3 687x), Jan (2 905x), Jiří (2 778x), Jana (2 507x), Petr (2 438x), Josef (2 106x), Pavel (1 979x), Jaroslav (1 759x), Martin (1 708x), Tomáš (1 643x), Zdeněk (1 485x), František (1 445x), Eva (1 424x), Hana (1 400x), Miroslav (1 360x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 72 km od obce Luka nad Jihlavou?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.