Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?

| Kraj: | Jihočeský |
| Okres: | Písek |
| Správní obvod: | Milevsko |
| GPS souřadnice: | 49.428651N, 14.418152E |
| Nadmořská výška: | 450 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1243 (783 let) |
| Katastrální výměra: | 2 852 ha |
| Počet obyvatel: | 1 326 |
| PSČ: | 398 51 |
| Adresa URL: | www.sepekov.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Sepekov: 3 km
Poslední data: 10.7.2026 13:00
Umístění: 439 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Japonská zahrada Oleško je ve vzdušné vzdálenosti 53 km od obce Sepekov?
Japonská zahrada se nachází v obci Březová-Oleško, zhruba 8 km od Dolních Břežan na pravém břehu Vltavy. Její počátky sahají do roku 1937, kdy na nově získaném pozemku vysadil Václav Wiesner listnaté i jehličnaté dřeviny ve stylu anglického parku.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Dnes má svátek Libuše a ve správním obvodu obce Milevsko se toto jméno vyskytuje přibližně 80x?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 164 km od obce Sepekov?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější jména ve správním obvodu Milevsko jsou: Marie (1 059x), Jiří (601x), Jan (599x), Josef (597x), Jana (494x), Pavel (451x), Jaroslav (445x), Petr (412x), František (392x), Václav (375x), Martin (341x), Miroslav (327x), Hana (318x), Anna (277x), Tomáš (256x)?
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Název obce Sepekov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Praha s 1 126 003 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 72 km?
Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Milevsko jsou: Dvořáková (120x), Nováková (102x), Dvořák (101x), Novák (86x), Kolář (85x), Kolářová (84x), Procházka (60x), Novotná (60x), Stejskal (59x), Kotrbová (59x), Novotný (58x), Čunátová (57x), Vlk (55x), Kotrba (54x), Kofroňová (53x)?