Rotunda sv. Jiří v Hradešíně
Rotunda sv. Jiří v Hradešíně je ve vzdušné vzdálenosti 28 km od obce Mečeříž?
Původně jednoduchá románská rotunda později rozšířená přístavbou nové lodi stojí v obci Hradešín nedaleko Českého Brodu.

| Kraj: | Středočeský |
| Okres: | Mladá Boleslav |
| Správní obvod: | Mladá Boleslav |
| GPS souřadnice: | 50.290379N, 14.736793E |
| Nadmořská výška: | 290 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1046 (980 let) |
| Katastrální výměra: | 706 ha |
| Počet obyvatel: | 551 |
| PSČ: | 294 77 |
| Adresa URL: | www.meceriz.cz |
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Skanzen Přerov nad Labem je ve vzdušné vzdálenosti 16 km od obce Mečeříž?
Polabské národopisné muzeum v Přerově nad Labem se rozkládá ve středu obce. Je situováno naproti původně gotické tvrzi. Muzeum prezentuje prostřednictvím přenesených objektů lidové architektury kulturu středního Polabí.
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je Mladá Boleslav s 34 342 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 18 km?
Mladá Boleslav je město s bohatou historií a široce rozvinutým průmyslem. Díky automobilce Škoda je proslulé i za hranicemi České republiky. Magistrát města spravuje několik okolních osad a obcí.
Dnes má svátek Ivan a ve správním obvodu obce Mladá Boleslav se toto jméno vyskytuje přibližně 185x?
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější jména ve správním obvodu Mladá Boleslav jsou: Jiří (3 159x), Jan (3 024x), Jana (2 898x), Petr (2 828x), Josef (2 394x), Marie (2 133x), Jaroslav (2 121x), Martin (1 962x), Pavel (1 890x), Tomáš (1 805x), Václav (1 794x), Hana (1 655x), Eva (1 554x), Miroslav (1 515x), Kateřina (1 275x)?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Mladá Boleslav jsou: Nováková (406x), Novák (362x), Novotný (340x), Novotná (339x), Svobodová (272x), Dvořáková (263x), Dvořák (261x), Horáková (258x), Svoboda (257x), Horák (240x), Beneš (218x), Černý (214x), Kučerová (205x), Benešová (205x), Procházková (203x)?
Název obce Mečeříž se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?