Zámek Dětenice
Zámek Dětenice je ve vzdušné vzdálenosti 10 km od obce Nová Telib?
Areál barokního zámku, vzniklého přestavbou renesanční tvrze, se nachází v centru obce Dětenice.

| Kraj: | Středočeský |
| Okres: | Mladá Boleslav |
| Správní obvod: | Mladá Boleslav |
| GPS souřadnice: | 50.391171N, 15.032856E |
| Nadmořská výška: | 230 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1378 (648 let) |
| Katastrální výměra: | 337 ha |
| Počet obyvatel: | 301 |
| PSČ: | 294 06 |
| Adresa URL: | www.nova-telib.cz |
Části obce Nová Telib: Kladěruby
Vzdálenost meteostanice od obce Nová Telib: 10 km
Poslední data: 6.7.2026 08:30
Umístění: 344 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější jména ve správním obvodu Mladá Boleslav jsou: Jiří (3 159x), Jan (3 024x), Jana (2 898x), Petr (2 828x), Josef (2 394x), Marie (2 133x), Jaroslav (2 121x), Martin (1 962x), Pavel (1 890x), Tomáš (1 805x), Václav (1 794x), Hana (1 655x), Eva (1 554x), Miroslav (1 515x), Kateřina (1 275x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je Mladá Boleslav s 34 342 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 9 km?
Mladá Boleslav je město s bohatou historií a široce rozvinutým průmyslem. Díky automobilce Škoda je proslulé i za hranicemi České republiky. Magistrát města spravuje několik okolních osad a obcí.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Soustava rybníků v Podtroseckém údolí je ve vzdušné vzdálenosti 19 km od obce Nová Telib?
V kaňonovitých údolích pod zříceninou hradu Trosky se nachází soustava osmi rybníků: Věžák, Nebák, Vidlák, Krčák, Hrudka, Rokytňák, Dolský a Podsemínský. Břehy těchto rybníků lemují většinou pískovcové skály.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Mladá Boleslav jsou: Nováková (406x), Novák (362x), Novotný (340x), Novotná (339x), Svobodová (272x), Dvořáková (263x), Dvořák (261x), Horáková (258x), Svoboda (257x), Horák (240x), Beneš (218x), Černý (214x), Kučerová (205x), Benešová (205x), Procházková (203x)?
Název obce Nová Telib se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).