Dnes má svátek Hedvika a ve správním obvodu obce Mladá Boleslav se toto jméno vyskytuje přibližně 47x?
Kraj: | Středočeský |
Okres: | Mladá Boleslav |
Správní obvod: | Mladá Boleslav |
GPS souřadnice: | 50.255479N, 14.781269E |
Nadmořská výška: | 188 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1352 (673 let) |
Katastrální výměra: | 916 ha |
Počet obyvatel: | 702 |
PSČ: | 294 74 |
Adresa URL: | www.predmericenadjizerou.cz |
Části obce Předměřice nad Jizerou: Kačov
Vzdálenost meteostanice od obce Předměřice nad Jizerou: 5 km
Poslední data: 17.10.2025 04:20
Umístění: 209 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Dnes má svátek Hedvika a ve správním obvodu obce Mladá Boleslav se toto jméno vyskytuje přibližně 47x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Botanická zahrada Praha je ve vzdušné vzdálenosti 26 km od obce Předměřice nad Jizerou?
Areál botanické zahrady Střední odborné školy stavební a zahradnické, který se nachází na adrese Praha 9, Pod Táborem 17, slouží pro výuku odborné praxe a odborného výcviku zahradnických oborů.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Praha s 1 128 431 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 32 km?
Praha je hlavní a zároveň největší město České republiky. Leží mírně na sever od středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem, ale jako samostatný kraj není jeho součástí.
Název obce Předměřice nad Jizerou se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Jezero Lhota - přírodní koupaliště je ve vzdušné vzdálenosti 8 km od obce Předměřice nad Jizerou?
Přírodní koupaliště na jezeře Lhota leží severně od města Brandýs nad Labem - Stará Boleslav. Jezero vzniklo zatopením pískovny, jeho rozloha je 25 ha a hloubka dosahuje místy 7 m.
Nejčastější jména ve správním obvodu Mladá Boleslav jsou: Jiří (3 159x), Jan (3 024x), Jana (2 898x), Petr (2 828x), Josef (2 394x), Marie (2 133x), Jaroslav (2 121x), Martin (1 962x), Pavel (1 890x), Tomáš (1 805x), Václav (1 794x), Hana (1 655x), Eva (1 554x), Miroslav (1 515x), Kateřina (1 275x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Mladá Boleslav jsou: Nováková (406x), Novák (362x), Novotný (340x), Novotná (339x), Svobodová (272x), Dvořáková (263x), Dvořák (261x), Horáková (258x), Svoboda (257x), Horák (240x), Beneš (218x), Černý (214x), Kučerová (205x), Benešová (205x), Procházková (203x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?