Památky a zajímavosti Volfířov

Kostel sv. Pera a Pavla, původně raně gotický z doby roku 1300, přestavěn kolem roku 1500. Západní průčelí kostela s věží bylo postaveno v roce 1767.
V obci u obecního úřadu stojí pomník padlých v 1. světové válce.

| Kraj: | Jihočeský |
| Okres: | Jindřichův Hradec |
| Správní obvod: | Dačice |
| GPS souřadnice: | 49.106821N, 15.370251E |
| Nadmořská výška: | 498 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1349 (677 let) |
| Katastrální výměra: | 3 279 ha |
| Počet obyvatel: | 752 |
| PSČ: | 380 01 |
| Adresa URL: | www.volfirov.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Volfířov: 18 km
Poslední data: 6.1.2026 14:50
Umístění: 611 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější jména ve správním obvodu Dačice jsou: Marie (939x), Jan (603x), Jiří (591x), Josef (497x), Jana (488x), Petr (454x), Pavel (429x), Jaroslav (387x), František (362x), Martin (326x), Miroslav (325x), Karel (294x), Zdeněk (293x), Tomáš (279x), Hana (267x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Název obce Volfířov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Dačice jsou: Novák (208x), Nováková (190x), Dvořák (134x), Dvořáková (124x), Svoboda (97x), Havlík (92x), Macků (84x), Svobodová (81x), Havlíková (77x), Bártů (73x), Doležal (72x), Kadlecová (71x), Kučerová (62x), Novotný (61x), Doležalová (61x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?