Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
							
| Kraj: | Jihočeský | 
| Okres: | Prachatice | 
| Správní obvod: | Prachatice | 
| GPS souřadnice: | 49.031799N, 14.271260E | 
| Nadmořská výška: | 431 m n. m. | 
| První pís. zmínka: | rok 1220 (805 let) | 
| Katastrální výměra: | 414 ha | 
| Počet obyvatel: | 180 | 
| PSČ: | 384 11 | 
| Adresa URL: | www.nemcice-pt.cz | 
Části obce Němčice: Sedlovice
Vzdálenost meteostanice od obce Němčice: 10 km
Poslední data: 4.11.2025 06:50
Umístění: 400 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Dnes má svátek Karel a ve správním obvodu obce Prachatice se toto jméno vyskytuje přibližně 429x?
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Nejčastější jména ve správním obvodu Prachatice jsou: Marie (1 405x), Jan (1 280x), Jiří (1 032x), Josef (1 007x), Václav (985x), Jana (912x), Petr (842x), František (675x), Jaroslav (652x), Pavel (634x), Miroslav (567x), Anna (546x), Martin (504x), Tomáš (448x), Hana (443x)?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Prachatice jsou: Nováková (170x), Novák (159x), Mráz (116x), Mrázová (99x), Pešek (96x), Pešková (94x), Turek (78x), Bártová (75x), Turková (72x), Petrášková (70x), Bárta (69x), Mikeš (67x), Dvořáková (66x), Mikešová (63x), Černý (62x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Název obce Němčice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 14x?
Název obce Němčice v jednotlivých krajích: Středočeský: 3x, Jihočeský: 3x, Plzeňský: 3x, Pardubický: 2x, Jihomoravský: 2x, Zlínský: 1x.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Plzeň s 152 592 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 102 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.