Ke dni 1.1.2025 žilo v obci Dobříň 282 mužů a 266 žen?

| Kraj: | Ústecký |
| Okres: | Litoměřice |
| Správní obvod: | Roudnice nad Labem |
| GPS souřadnice: | 50.437588N, 14.293781E |
| Nadmořská výška: | 155 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1294 (731 let) |
| Katastrální výměra: | 605 ha |
| Počet obyvatel: | 548 |
| PSČ: | 413 01 |
| Adresa URL: | www.dobrin.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Dobříň: 6 km
Poslední data: 3.11.2025 22:00
Umístění: 187 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Roudnice nad Labem jsou: Novák (152x), Nováková (147x), Černá (144x), Černý (138x), Svobodová (117x), Svoboda (95x), Král (81x), Novotná (78x), Králová (76x), Novotný (71x), Procházka (69x), Procházková (65x), Hájek (64x), Hájková (63x), Fiala (58x)?
Dnes má svátek Hubert a ve správním obvodu obce Roudnice nad Labem se toto jméno vyskytuje přibližně 1x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 200 km od obce Dobříň?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Název obce Dobříň se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Ústeckém kraji 808 207 obyvatel?
Nejvyšším bodem v Ústeckém kraji je vrchol Macecha (1 113 m n.m.) v Krušných horách, nejnižším bodem je hladina Labe u Hřenska (115 m n.m.).
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Skanzen Ledčice je ve vzdušné vzdálenosti 11 km od obce Dobříň?
HistoryPark Ledčice je archeologický park provozovaný od roku 2015, který můžete navštívit v Polabí na okraji obce Ledčice. Založili jej absolventi oboru archeologie s ambiciózním cílem nejenom prezentovat informace o naší minulosti,
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější jména ve správním obvodu Roudnice nad Labem jsou: Jiří (1 177x), Jana (892x), Petr (889x), Jan (845x), Jaroslav (774x), Václav (689x), Marie (681x), Josef (675x), Pavel (600x), Martin (583x), Tomáš (573x), Hana (565x), Miroslav (491x), Eva (444x), Zdeněk (440x)?