Od roku 2013 se počet obyvatel v obci Mikulov snížil o 272?

| Kraj: | Jihomoravský |
| Okres: | Břeclav |
| Správní obvod: | Mikulov |
| GPS souřadnice: | 48.805283N, 16.637688E |
| Nadmořská výška: | 242 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1249 (777 let) |
| Katastrální výměra: | 4 534 ha |
| Počet obyvatel: | 7 146 |
| PSČ: | 692 01 |
| Adresa URL: | www.mikulov.cz |
V první polovině 19. století sídlila v Mikulově největší židovská obec na Moravě, druhá byla v Prostějově.
Název obce Mikulov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Mikulov v jednotlivých krajích: Ústecký: 1x, Jihomoravský: 1x.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Mikulov jsou: Svoboda (89x), Svobodová (85x), Nováková (49x), Konečná (39x), Veselý (37x), Novotný (37x), Novotná (33x), Němec (32x), Blahová (32x), Veselá (31x), Růžička (31x), Zeman (30x), Němcová (30x), Novák (30x), Daniel (30x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?
Skanzen Strážnice je ve vzdušné vzdálenosti 51 km od obce Mikulov?
Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici, jak zní oficiální název zdejšího skanzenu, se rozprostírá podél severozápadní okraje města Strážnice. Od města jej dnes odděluje Baťův kanál (v původním korytě Morávka)
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější jména ve správním obvodu Mikulov jsou: Marie (551x), Jan (520x), Josef (503x), Jiří (467x), Petr (451x), Jana (434x), Miroslav (368x), Anna (356x), Pavel (348x), František (328x), Jaroslav (305x), Martin (297x), Tomáš (292x), Zdeněk (278x), Milan (250x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Dnes má svátek Julius a ve správním obvodu obce Mikulov se toto jméno vyskytuje přibližně 5x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejsmutnější den v historii města Mikulova je 22. duben 1945, kdy mikulovský zámek vyhořel téměř do základů.
Svatý kopeček u Mikulova není pouze známé poutní místo, ale především chráněná přírodní lokalita, kde se nalézá množství zákonem chráněných druhů rostlin.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.