Bikepark Špičák
Bikepark Špičák je ve vzdušné vzdálenosti 24 km od obce Kašperské Hory?
Bikepark Špičák se nachází v malebném horském prostředí Šumavy a je považován za jedno z klíčových míst pro horskou cyklistiku v České republice.
Kraj: | Plzeňský |
Okres: | Klatovy |
Správní obvod: | Sušice |
GPS souřadnice: | 49.142892N, 13.556161E |
Nadmořská výška: | 758 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1337 (688 let) |
Katastrální výměra: | 4 412 ha |
Počet obyvatel: | 1 359 |
PSČ: | 341 92 |
Adresa URL: | www.sumavanet.cz/khory |
Části obce Kašperské Hory: Červená, Dolní Dvorce, Kavrlík, Lídlovy Dvory, Opolenec, Podlesí, Tuškov, Žlíbek
Vzdálenost meteostanice od obce Kašperské Hory: 8 km
Poslední data: 30.4.2025 04:20
Umístění: 746 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Kašperské Hory se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Sušice jsou: Kolář (104x), Kolářová (97x), Nová (86x), Novák (78x), Nový (76x), Nováková (76x), Kopelentová (57x), Šperl (54x), Kopelent (54x), Šperlová (53x), Marková (53x), Potužáková (51x), Marek (51x), Brejchová (49x), Potužák (48x)?
Ke dni 30.9.2024 žilo v Plzeňském kraji 613 109 obyvatel?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Dnes má svátek Blahoslav a ve správním obvodu obce Sušice se toto jméno vyskytuje přibližně 2x?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Strakonice s 21 346 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 29 km?
Město Strakonice je vzdáleno zhruba 60 km od Českých Budějovic, 80 km od Plzně a 110 km od Prahy. Město Strakonice má 8 městských částí – Strakonice I, Strakonice II, Přední Ptákovice, Modlešovice, Virt, Hajská, Střela a Dražejov.
Nejčastější jména ve správním obvodu Sušice jsou: Marie (1 180x), Václav (819x), Jan (733x), Jana (723x), Josef (722x), Jiří (688x), Petr (566x), František (561x), Pavel (487x), Anna (482x), Jaroslav (475x), Karel (452x), Hana (407x), Miroslav (398x), Martin (361x)?
Nejvyšším bodem v Plzeňském kraji je Velká Mokrůvka (1 370 m n.m.), pohoří Šumavy, nejnižším bodem je údolí Berounky (250 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území kraje?