Lyžařský areál Janovičky u Broumova
Lyžařský areál Janovičky u Broumova je ve vzdušné vzdálenosti 8 km od obce Křinice?
Ski areál Janovičky se rozprostírá asi 8 km na server od města Broumov u hranic, v těsné blízkosti lyžařského střediska Broumov.

| Kraj: | Královéhradecký |
| Okres: | Náchod |
| Správní obvod: | Broumov |
| GPS souřadnice: | 50.571697N, 16.305973E |
| Nadmořská výška: | 395 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1395 (630 let) |
| Katastrální výměra: | 1 645 ha |
| Počet obyvatel: | 427 |
| PSČ: | 550 01 |
| Adresa URL: | www.krinice.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Křinice: 18 km
Poslední data: 17.12.2025 00:20
Umístění: 435 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Rozhledna Ruprechtický Špičák je ve vzdušné vzdálenosti 10 km od obce Křinice?
Rozhledna Ruprechtický Špičák byla v roce 2002 zpřístupněna na vrchu Ruprechtický Špičák (880 m), který je nejvyšší horou české části Javořích hor ležící v CHKO Broumovsko, jen několik desítek metrů od hranic s Polskem.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Broumov jsou: Novák (63x), Novotný (59x), Nováková (51x), Novotná (48x), Zelená (43x), Machová (43x), Hrubý (42x), Hrubá (39x), Valášková (36x), Zelený (34x), Jirman (34x), Halušková (33x), Doležalová (33x), Ptáček (32x), Kašpar (32x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější jména ve správním obvodu Broumov jsou: Jiří (542x), Josef (464x), Jan (452x), Petr (424x), Jana (381x), Jaroslav (348x), Martin (331x), Marie (318x), Pavel (298x), Miroslav (280x), Eva (277x), Tomáš (246x), Lenka (227x), Hana (226x), Milan (210x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Název obce Křinice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Dnes má svátek Daniel a ve správním obvodu obce Broumov se toto jméno vyskytuje přibližně 88x?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejbližší obec nad 50 000 obyvatel je Hradec Králové s 87 184 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 53 km?
Metropole východních Čech leží na okraji polabské nížiny na soutoku Labe s Orlicí. Mezi místní části města patří: Březhrad, Hradec Králové, Kukleny, Malšova Lhota, Malšovice, Moravské Předměstí, Nový Hradec Králové, Piletice, Plačice, Plácky, ...