Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

| Kraj: | Moravskoslezský |
| Okres: | Nový Jičín |
| Správní obvod: | Kopřivnice |
| GPS souřadnice: | 49.613259N, 18.103004E |
| Nadmořská výška: | 281 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1354 (672 let) |
| Katastrální výměra: | 632 ha |
| Počet obyvatel: | 1 144 |
| PSČ: | 742 21 |
| Adresa URL: | www.zavisice.cz |
Dřevěná kaple Nejsvětější Panny Marie v Kunčicích p. O.
Kraj: Moravskoslezský
Vzdálenost: 17 km (JV)
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Název obce Závišice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Rozhledna Bílá hora je ve vzdušné vzdálenosti 3 km od obce Závišice?
Rozhledna stojí na vrchu Bílá hora (557 m) leží mezi městy Štramberk a Kopřivnice. Rozhledna zároveň slouží jako vysílač mobilních operátorů. Věž je vysoká 43 m, vyhlídková plošina je ve výšce 26 m a vede na ni 161 schodů. Rozhledna byla postavena v roce 2001.
Dnes má svátek Pavel a ve správním obvodu obce Kopřivnice se toto jméno vyskytuje přibližně 772x?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Kopřivnice jsou: Polášek (171x), Polášková (162x), Hanzelka (125x), Kahánek (120x), Hanzelková (118x), Kahánková (115x), Marková (108x), Marek (108x), Sochová (107x), Socha (103x), Holub (100x), Jalůvka (99x), Jalůvková (94x), Svobodová (93x), Holubová (93x)?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Ostrava s 270 817 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 26 km?
Ostrava je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy. Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou třetím největším městem republiky, a také třetím největším počtem obyvatel. Má výhodnou strategickou polohu – nachází se 10 km jižně od státní hranice s Polskem
Aquapark Frenštát pod Radhoštěm je ve vzdušné vzdálenosti 10 km od obce Závišice?
Aquapark Frenštát pod Radhoštěm je v provozu pouze v letní sezoně a nabízí široké možnosti zábavy. Největším lákadlem celého aquaparku je hlavní bazén s rozlohou 1 049 m2 a proměnlivou hloubkou od 90 až do 190 cm,
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejčastější jména ve správním obvodu Kopřivnice jsou: Petr (1 129x), Jiří (1 128x), Jana (972x), Jan (926x), Marie (916x), Tomáš (827x), Pavel (772x), Martin (769x), Miroslav (646x), Josef (618x), Anna (603x), Jaroslav (592x), Eva (590x), Ludmila (516x), Zdeněk (504x)?