V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

| Kraj: | Vysočina |
| Okres: | Havlíčkův Brod |
| Správní obvod: | Chotěboř |
| GPS souřadnice: | 49.742824N, 15.780717E |
| Nadmořská výška: | 602 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1415 (611 let) |
| Katastrální výměra: | 1 275 ha |
| Počet obyvatel: | 309 |
| PSČ: | 582 65 |
| Adresa URL: | www.slavikov.cz |
Části obce Slavíkov: Dlouhý, Dolní Vestec, Horní Vestec, Kocourov, Rovný, Štikov, Zálesí
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Pardubice s 81 439 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 32 km?
Krajské město Pardubice se rozkládá v Polabské nížině na obou březích Labe u soutoku s Chrudimkou. Je vzdáleno 104 km na východ od Prahy, přes 20 km jižně od Hradce Králové a okolo 10 km severně od Chrudimi.
Nejčastější jména ve správním obvodu Chotěboř jsou: Marie (934x), Jiří (699x), Josef (661x), Jana (621x), Jan (619x), Petr (548x), Jaroslav (517x), Pavel (459x), Martin (420x), Hana (399x), Tomáš (366x), František (339x), Václav (329x), Zdeněk (308x), Miroslav (307x)?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Ke dni 30.9.2024 žilo v kraji Vysočina 517 664 obyvatel?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Chotěboř jsou: Málek (191x), Málková (168x), Němcová (126x), Němec (125x), Novotná (116x), Novotný (114x), Pešková (108x), Marek (102x), Čermák (101x), Pešek (96x), Marková (93x), Culková (93x), Ondráčková (88x), Dvořáková (87x), Ondráček (86x)?
Název obce Slavíkov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 4x?
Název obce Slavíkov v jednotlivých krajích: Liberecký: 1x, Královéhradecký: 1x, Vysočina: 1x, Olomoucký: 1x.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře je ve vzdušné vzdálenosti 21 km od obce Slavíkov?
Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře nedaleko města Žďár nad Sázavou v samém srdci Českomoravské vysočiny byl na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsán v roce 1994.
Nejvyšším bodem v kraji Vysočina je hora Javořice (837 m n.m.), Jihlavské vrchy, nejnižším bodem je hladina řeky Jihlava (239 m n.m.).
Skanzen Vysočina - Veselý Kopec je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Slavíkov?
Soubor lidových staveb a řemesel Vysočina se rozkládá v kopcovité krajině Českomoravské vrchoviny. Skanzen Vysočina je tvořen bývalým předměstím Hlinska a několika historickými osadami obce Vysočina
Dnes má svátek Robert a ve správním obvodu obce Chotěboř se toto jméno vyskytuje přibližně 25x?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?