Velký Javorník (917 m)
Velký Javorník (917 m) je ve vzdušné vzdálenosti 24 km od obce Podolí?
Velký Javorník je hora nad Frenštátem pod Radhoštěm v podhůří Moravskoslezských Beskyd, nejvyšší bod Veřovických vrchů.

| Kraj: | Zlínský |
| Okres: | Vsetín |
| Správní obvod: | Valašské Meziříčí |
| GPS souřadnice: | 49.430260N, 17.857142E |
| Nadmořská výška: | 440 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1370 (656 let) |
| Katastrální výměra: | 575 ha |
| Počet obyvatel: | 309 |
| PSČ: | 756 44 |
| Adresa URL: | www.obecpodoli.info |
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšším bodem ve Zlínském kraji je Čertův Mlýn (1 206 m n.m.) v pohoří Moravskoslezské Beskydy, nejnižším bodem je hladina Moravy (173 m n.m.).
Název obce Podolí se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 19x?
Název obce Podolí v jednotlivých krajích: Hlavní město Praha: 1x, Středočeský: 5x, Jihočeský: 3x, Plzeňský: 1x, Vysočina: 1x, Jihomoravský: 3x, Olomoucký: 3x, Zlínský: 2x.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejbližší obec nad 150 000 obyvatel je Ostrava s 270 817 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 52 km?
Ostrava je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy. Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou třetím největším městem republiky, a také třetím největším počtem obyvatel. Má výhodnou strategickou polohu – nachází se 10 km jižně od státní hranice s Polskem
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Dnes má svátek Arnošt a ve správním obvodu obce Valašské Meziříčí se toto jméno vyskytuje přibližně 18x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější jména ve správním obvodu Valašské Meziříčí jsou: Marie (1 285x), Petr (1 136x), Jiří (1 042x), Jana (987x), Josef (942x), Jan (926x), Pavel (829x), Tomáš (799x), Martin (778x), Anna (705x), Ludmila (690x), Jaroslav (655x), Miroslav (627x), Zdeněk (583x), Eva (551x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Valašské Meziříčí jsou: Skýpalová (133x), Skýpala (122x), Horáková (116x), Horák (101x), Kovářová (99x), Pernický (98x), Marek (95x), Konvičná (94x), Pavelková (93x), Nováková (93x), Pernická (92x), Hrabovský (90x), Marková (89x), Konvičný (88x), Hruška (87x)?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Zlínském kraji 579 180 obyvatel?