Ocenění obce Hodslavice
Ocenění obce Hodslavice v soutěži Vesnice roku:
Krajské výsledky
2018 – zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí
Kraj: | Moravskoslezský |
Okres: | Nový Jičín |
Správní obvod: | Nový Jičín |
GPS souřadnice: | 49.538563N, 18.023674E |
Nadmořská výška: | 337 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1411 (614 let) |
Katastrální výměra: | 1 085 ha |
Počet obyvatel: | 1 703 |
PSČ: | 742 71 |
Adresa URL: | www.hodslavice.cz |
Krajské výsledky
2018 – zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí
Vzdálenost meteostanice od obce Hodslavice: 6 km
Poslední data: 9.7.2025 09:20
Umístění: 288 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Moravskoslezském kraji 1 183 474 obyvatel?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Název obce Hodslavice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejčastější jména ve správním obvodu Nový Jičín jsou: Petr (1 339x), Jan (1 241x), Marie (1 206x), Jana (1 195x), Jiří (1 172x), Pavel (956x), Tomáš (953x), Josef (906x), Martin (837x), Miroslav (775x), Anna (754x), Jaroslav (743x), Zdeněk (665x), Eva (664x), Ludmila (563x)?
Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Ostrava s 273 479 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 36 km?
Ostrava je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy. Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou třetím největším městem republiky, a také třetím největším počtem obyvatel. Má výhodnou strategickou polohu – nachází se 10 km jižně od státní hranice s Polskem
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Nový Jičín jsou: Horáková (222x), Horák (220x), Bartoň (207x), Bartoňová (178x), Černoch (161x), Hanzelka (158x), Černochová (156x), Hanzelková (156x), Davidová (123x), Kudělka (122x), Mička (120x), Kudělková (119x), David (119x), Macíček (112x), Šimíček (107x)?
Dnes má svátek Drahoslava a ve správním obvodu obce Nový Jičín se toto jméno vyskytuje přibližně 6x?
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm je ve vzdušné vzdálenosti 12 km od obce Hodslavice?
Nejnavštěvovanější skanzen v ČR – Valašské muzeum v přírodě – vznikl v Rožnově pod Radhoštěm a rozprostírá se ve zdejším lázeňském parku a přiléhajícím svahu, zdvihajícím se nad řekou Rožnovská Bečva.