Jihlava
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Jihlava s 47 419 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 53 km?
Město Jihlava, nejstarší královské horní město českých zemí, leží na hranici mezi Čechami a Moravou, což dodnes připomínají čtyři hraniční kameny.
Kraj: | Vysočina |
Okres: | Žďár nad Sázavou |
Správní obvod: | Nové Město na Moravě |
GPS souřadnice: | 49.637189N, 16.226319E |
Nadmořská výška: | 495 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1361 (664 let) |
Katastrální výměra: | 2 200 ha |
Počet obyvatel: | 1 106 |
PSČ: | 592 42 |
Adresa URL: | www.jimramov.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Jimramov: 7 km
Poslední data: 5.7.2025 20:30
Umístění: 680 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšším bodem v kraji Vysočina je hora Javořice (837 m n.m.), Jihlavské vrchy, nejnižším bodem je hladina řeky Jihlava (239 m n.m.).
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější jména ve správním obvodu Nové Město na Moravě jsou: Marie (797x), Josef (622x), Jiří (589x), Jana (531x), Jan (481x), Petr (474x), Jaroslav (446x), Pavel (428x), František (402x), Martin (353x), Zdeněk (308x), Věra (308x), Miroslav (296x), Hana (294x), Tomáš (284x)?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Nové Město na Moravě jsou: Dvořák (145x), Novotná (139x), Janů (139x), Dvořáková (137x), Novotný (124x), Krejčí (118x), Sláma (117x), Svobodová (104x), Svoboda (98x), Slámová (97x), Dostálová (82x), Stará (81x), Dostál (80x), Starý (79x), Bukáček (69x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Přehrada Vír je ve vzdušné vzdálenosti 9 km od obce Jimramov?
Vír I je přehradní nádrž s hrází o výšce 76,5 m a délce 390 m na řece Svratce nad obcí Vír. Stavba vodní nádrže byla zahájena v roce 1947 a roku 1958 byla uvedena do plného provozu. Vzniklé jezero dosahuje maximální rozlohy 223,5 ha.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Hamzův park a arboretum je ve vzdušné vzdálenosti 31 km od obce Jimramov?
Park založil profesor MUDr. František Hamza v prvním desetiletí 20. století cíleně jako lesopark v severní části Českomoravské vrchoviny, v obci Luže-Košumberk, zhruba 12 km jihozápadně od města Vysoké Mýto.
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 36 km od obce Jimramov?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Ke dni 30.9.2024 žilo v kraji Vysočina 517 664 obyvatel?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Jimramov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.