Aplikace Místopisy.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

| Část obce: | Radošovice |
| Kraj: | Středočeský |
| Okres: | Benešov |
| Správní obvod: | Vlašim |
| GPS souřadnice: | 49.740533N, 14.849824E |
| Adresa URL: | www.radosovice.eu |
Části obce Radošovice: Lipiny u Radošovic, Onšovice
Vzdálenost meteostanice od obce Onšovice: 6 km
Poslední data: 2.2.2026 23:00
Umístění: 436 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Vlašim jsou: Nováková (115x), Filip (109x), Novák (98x), Filipová (95x), Dvořáková (88x), Dvořák (82x), Zeman (78x), Hejná (76x), Novotná (74x), Zemanová (73x), Kopecká (70x), Svobodová (69x), Král (66x), Veselý (65x), Novotný (65x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Vlašim s 10 913 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 5 km?
Vlašim bývá často nazývána srdcem Podblanicka. Ve vzdálenosti 17 km severozápadně leží město Benešov, 36 km jihozápadně město Tábor, 36 km severozápadně město Říčany a 38 km jihovýchodně město Humpolec.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější jména ve správním obvodu Vlašim jsou: Marie (1 288x), Jiří (967x), Josef (899x), Jana (857x), Jan (720x), Petr (622x), Pavel (597x), František (557x), Jaroslav (553x), Hana (468x), Miroslav (445x), Martin (441x), Tomáš (423x), Karel (374x), Jaroslava (357x)?
Dnes má svátek Nela a ve správním obvodu obce Vlašim se toto jméno vyskytuje přibližně 49x?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Rozhledna Špulka je ve vzdušné vzdálenosti 6 km od obce Onšovice?
Rozhledna z oceli, dřeva a kamene ve tvaru špulky byla v roce 2014 otevřena na kopci Březák (533 m) nedaleko obce Lbosín, zhruba 15 km východně od Benešova. Rozhledna netradičního vzhledu zároveň slouží jako telekomunikační věž, vysoká je 46,6 m.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Název obce Onšovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Onšovice v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Jihočeský: 1x, Vysočina: 1x.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.