Nejvyšším bodem v Olomouckém kraji je Praděd (1 491 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Moravy (190 m n.m.)?

| Část obce: | Skorošice |
| Kraj: | Olomoucký |
| Okres: | Jeseník |
| Správní obvod: | Jeseník |
| GPS souřadnice: | 50.309110N, 17.045048E |
| Adresa URL: | www.skorosice.cz |
Části obce Skorošice: Petrovice
Nejvyšším bodem v Olomouckém kraji je Praděd (1 491 m n.m.), nejnižším bodem je hladina řeky Moravy (190 m n.m.)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější jména ve správním obvodu Jeseník jsou: Jan (1 164x), Jiří (1 114x), Petr (1 101x), Marie (981x), Jana (904x), Josef (861x), Pavel (731x), Anna (663x), Jaroslav (633x), Miroslav (627x), Martin (600x), Tomáš (585x), Eva (521x), Zdeněk (459x), Michal (452x)?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Jeskyně Na Pomezí je ve vzdušné vzdálenosti 10 km od obce Petrovice?
Jeskyně Na Pomezí jsou největším zpřístupněným jeskynním systémem v České republice vzniklým rozpouštěním mramoru, tj. krystalického vápence, ležící v zalesněném svahu vedle silnice vedoucí z Lipové-lázně do Vápenné.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Jeseník jsou: Nováková (92x), Procházka (81x), Novák (75x), Svobodová (64x), Horáková (64x), Pospíšilová (62x), Pospíšil (60x), Navrátilová (58x), Horák (57x), Procházková (56x), Svoboda (54x), Navrátil (52x), Zapletal (51x), Novotná (51x), Konečná (49x)?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Olomouckém kraji 631 688 obyvatel?
Vodní tvrz Jeseník je ve vzdušné vzdálenosti 15 km od obce Petrovice?
Vodní tvrz stojí na Zámeckém náměstí v centru města Jeseník. Jde o dvoupatrovou budovu z neopracovaných kamenů, s malým nádvořím a kamenným mostem přes původně vodní příkop. Dnes zde sídlí Vlastivědné muzeum Jesenicka.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Dnes má svátek Darja a ve správním obvodu obce Jeseník se toto jméno vyskytuje přibližně 4x?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Petrovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 25x?
Název obce Petrovice v jednotlivých krajích: Hlavní město Praha: 1x, Středočeský: 4x, Jihočeský: 2x, Plzeňský: 2x, Ústecký: 1x, Liberecký: 1x, Královéhradecký: 4x, Pardubický: 1x, Vysočina: 5x, Jihomoravský: 2x, Olomoucký: 1x, Moravskoslezský: 1x.