Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Část obce: | Louňovice pod Blaníkem |
Kraj: | Středočeský |
Okres: | Benešov |
Správní obvod: | Vlašim |
GPS souřadnice: | 49.617721N, 14.860189E |
Adresa URL: | www.lounovicepodblanikem.cz |
Části obce Louňovice pod Blaníkem: Býkovice, Mrkvová Lhota, Rejkovice, Světlá
Vzdálenost meteostanice od obce Rejkovice: 7 km
Poslední data: 16.6.2025 22:40
Umístění: 436 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Vodní nádrž Švihov je ve vzdušné vzdálenosti 23 km od obce Rejkovice?
Vodní nádrž se zemní sypanou hrazí vybudovaná v letech 1965–1974 je vodárenský systém s největší úpravnou pitné vody v České republice a ve střední Evropě. Její hráz je vysoká 58 m a 620 m dlouhá. Plocha povodí činí 1 178 km2.
Dnes má svátek Zbyněk a ve správním obvodu obce Vlašim se toto jméno vyskytuje přibližně 18x?
Nejčastější jména ve správním obvodu Vlašim jsou: Marie (1 288x), Jiří (967x), Josef (899x), Jana (857x), Jan (720x), Petr (622x), Pavel (597x), František (557x), Jaroslav (553x), Hana (468x), Miroslav (445x), Martin (441x), Tomáš (423x), Karel (374x), Jaroslava (357x)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Název obce Rejkovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Tábor s 31 971 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 26 km?
Tábor – město na jihu Čech na řece Lužnici. Město má 15 místních částí: Čekanice, Hlinice, Stoklasná Lhota, Záluží, Měšice, Zárybničná Lhota, Smyslov, Čelkovice, Horky, Větrovy, Klokoty, Náchod, Všechov, Zahrádka a Tábor.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Vlašim jsou: Nováková (115x), Filip (109x), Novák (98x), Filipová (95x), Dvořáková (88x), Dvořák (82x), Zeman (78x), Hejná (76x), Novotná (74x), Zemanová (73x), Kopecká (70x), Svobodová (69x), Král (66x), Veselý (65x), Novotný (65x)?