Aplikace Místopisy.cz
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

| Část obce: | Zvěstov |
| Kraj: | Středočeský |
| Okres: | Benešov |
| Správní obvod: | Votice |
| GPS souřadnice: | 49.637381N, 14.807636E |
| Adresa URL: | www.zvestov.cz |
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 136 km od obce Vestec?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Votice jsou: Dvořáková (96x), Dvořák (83x), Novotná (72x), Novák (69x), Nováková (67x), Novotný (62x), Zoulová (54x), Říha (47x), Zoul (47x), Budil (45x), Říhová (42x), Králová (42x), Procházková (40x), Mrázková (40x), Macháčková (40x)?
Název obce Vestec se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 11x?
Název obce Vestec v jednotlivých krajích: Středočeský: 7x, Královéhradecký: 2x, Pardubický: 2x.
Dnes má svátek Bruno a ve správním obvodu obce Votice se toto jméno nevyskytuje?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Vodní nádrž Švihov je ve vzdušné vzdálenosti 26 km od obce Vestec?
Vodní nádrž se zemní sypanou hrazí vybudovaná v letech 1965–1974 je vodárenský systém s největší úpravnou pitné vody v České republice a ve střední Evropě. Její hráz je vysoká 58 m a 620 m dlouhá. Plocha povodí činí 1 178 km2.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Japonská zahrada Oleško je ve vzdušné vzdálenosti 41 km od obce Vestec?
Japonská zahrada se nachází v obci Březová-Oleško, zhruba 8 km od Dolních Břežan na pravém břehu Vltavy. Její počátky sahají do roku 1937, kdy na nově získaném pozemku vysadil Václav Wiesner listnaté i jehličnaté dřeviny ve stylu anglického parku.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější jména ve správním obvodu Votice jsou: Marie (568x), Jiří (420x), Josef (382x), Jan (375x), Jana (364x), Petr (313x), Pavel (305x), Jaroslav (282x), Hana (238x), František (229x), Miroslav (227x), Václav (204x), Martin (199x), Tomáš (194x), Zdeněk (190x)?