V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

| Část obce: | Kolešovice |
| Kraj: | Středočeský |
| Okres: | Rakovník |
| Správní obvod: | Rakovník |
| GPS souřadnice: | 50.137696N, 13.576780E |
| Adresa URL: | www.kolesovice.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Zderaz: 8 km
Poslední data: 27.12.2025 10:10
Umístění: 297 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Rakovník jsou: Černá (237x), Černý (221x), Nováková (201x), Novák (191x), Svobodová (161x), Svoboda (152x), Beneš (132x), Benešová (129x), Novotný (128x), Procházková (122x), Novotná (120x), Kučera (118x), Procházka (111x), Čechová (104x), Dvořák (103x)?
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Dnes má svátek Žaneta a ve správním obvodu obce Rakovník se toto jméno vyskytuje přibližně 43x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Název obce Zderaz se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Zderaz v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Plzeňský: 1x, Pardubický: 1x.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější jména ve správním obvodu Rakovník jsou: Jiří (1 877x), Petr (1 444x), Jana (1 429x), Jan (1 429x), Josef (1 246x), Václav (1 186x), Marie (1 097x), Pavel (1 071x), Jaroslav (1 047x), Tomáš (986x), Martin (984x), Miroslav (936x), Hana (936x), Eva (839x), Zdeněk (837x)?