Městské muzeum Čáslav
Městské muzeum v Čáslavi, které patří mezi nejstarší venkovská muzea v Čechách, sídlí v jednopatrové novorenesanční budově
Část obce: | Čáslav |
Kraj: | Středočeský |
Okres: | Kutná Hora |
Správní obvod: | Čáslav |
GPS souřadnice: | 49.905823N, 15.395307E |
Adresa URL: | www.meucaslav.cz |
Části obce Čáslav: Čáslav-Nové Město, Čáslav-Staré Město, Filipov
Vzdálenost meteostanice od obce Čáslav-Nové Město: 7 km
Poslední data: 6.7.2025 02:10
Umístění: 344 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
UNESCO - Kladruby nad Labem - Krajina pro chov koní v Kladrubech
Kraj: Pardubický
Vzdálenost: 18 km (S)
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější jména ve správním obvodu Čáslav jsou: Josef (867x), Marie (737x), Jana (709x), Jiří (695x), Petr (644x), Jan (620x), Jaroslav (533x), Pavel (460x), Hana (445x), Miroslav (442x), Václav (435x), Martin (420x), Tomáš (416x), Jaroslava (360x), Eva (345x)?
Název obce Čáslav-Nové Město se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Čáslav jsou: Nováková (98x), Kořínková (95x), Novák (93x), Novotná (88x), Procházka (82x), Novotný (81x), Procházková (76x), Jelínková (73x), Kořínek (71x), Svobodová (70x), Vančura (65x), Vavřina (62x), Svoboda (59x), Němec (58x), Veselá (55x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).