Aplikace Místopisy.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Kraj: | Vysočina |
Okres: | Jihlava |
Správní obvod: | Jihlava |
GPS souřadnice: | 49.306946N, 15.676419E |
Nadmořská výška: | 550 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1234 (791 let) |
Katastrální výměra: | 7 412 ha |
Počet obyvatel: | 3 736 |
PSČ: | 588 32 |
Adresa URL: | www.brtnice.cz |
Části obce Brtnice: Dolní Smrčné, Jestřebí, Komárovice, Malé, Panská Lhota, Přímělkov, Příseka, Střížov, Uhřínovice
Vzdálenost meteostanice od obce Brtnice: 7 km
Poslední data: 30.4.2025 19:40
Umístění: 617 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Dnes má svátek Blahoslav a ve správním obvodu obce Jihlava se toto jméno vyskytuje přibližně 5x?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšším bodem v kraji Vysočina je hora Javořice (837 m n.m.), Jihlavské vrchy, nejnižším bodem je hladina řeky Jihlava (239 m n.m.).
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejbližší obec nad 50 000 obyvatel je Brno-Střed s 86 685 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 68 km?
Brno-střed je jednou z 29 městských částí statutárního města Brna. Městská část se rozkládá zhruba uprostřed města po obou březích řeky Svratky západně od řeky Svitavy a svým územím se do určité míry kryje s územám města Brna v letech 1850-1919
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější jména ve správním obvodu Jihlava jsou: Marie (3 687x), Jan (2 905x), Jiří (2 778x), Jana (2 507x), Petr (2 438x), Josef (2 106x), Pavel (1 979x), Jaroslav (1 759x), Martin (1 708x), Tomáš (1 643x), Zdeněk (1 485x), František (1 445x), Eva (1 424x), Hana (1 400x), Miroslav (1 360x)?
Ke dni 30.9.2024 žilo v kraji Vysočina 517 664 obyvatel?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Jihlava jsou: Novák (572x), Nováková (555x), Dvořáková (489x), Dvořák (435x), Svoboda (348x), Novotný (341x), Svobodová (339x), Novotná (336x), Procházka (292x), Musil (286x), Procházková (280x), Musilová (268x), Pokorná (216x), Krejčí (216x), Sobotková (203x)?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Název obce Brtnice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Brtnice v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Vysočina: 1x.
Skanzen Vysočina - Veselý Kopec je ve vzdušné vzdálenosti 52 km od obce Brtnice?
Soubor lidových staveb a řemesel Vysočina se rozkládá v kopcovité krajině Českomoravské vrchoviny. Skanzen Vysočina je tvořen bývalým předměstím Hlinska a několika historickými osadami obce Vysočina
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?