Hrad Kunětická hora
Hrad Kunětická hora je ve vzdušné vzdálenosti 12 km od obce Holice?
Hrad Kunětická Hora stojí na osamoceném výrazném stejnojmenném vrchu (307 m n. m.) v České tabuli nedaleko Pardubic a tvoří dominantu východočeského Polabí.
Kraj: | Pardubický |
Okres: | Pardubice |
Správní obvod: | Holice |
GPS souřadnice: | 50.066013N, 15.985900E |
Nadmořská výška: | 244 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1336 (685 let) |
Katastrální výměra: | 1 969 ha |
Počet obyvatel: | 6 449 |
PSČ: | 534 01 |
Adresa URL: | www.mestoholice.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Holice: 7 km
Poslední data: 6.3.2021 09:58
Umístění: 229 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Dřevěný kostel sv. Mikuláše Divotvorce v Hradci Králové
Kraj: Královéhradecký
Vzdálenost: 17 km (SZ)
Dnes má svátek Miroslav a ve správním obvodu obce Holice se toto jméno vyskytuje přibližně 245x?
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již 270 zámků, hradů a zřícenin celé České republiky?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Ke dni 31.12.2016 měl Pardubický kraj rozlohu 4 519 km2 a hustota osídlení činila 114 obyvatel na 1 km2?
Dr. Emil Holub jako první zakreslil podrobnou mapu Viktoriiných vodopádů.
Ke dni 31.12.2016 žilo v Pardubickém kraji 517 087 obyvatel, z toho 255 691 mužů a 261 396 žen?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Ke dni 31.12.2016 bylo v Pardubickém kraji 451 obcí, z toho se statutem města 38?
Rozhledna - Vodárenská věž Týniště nad Orlicí je ve vzdušné vzdálenosti 12 km od obce Holice?
Ve městě Týniště nad Orlicí funguje od roku 2012 rozhledna ve vodárenské věži, která se nachází u křižovatky ulic T. G. Masaryka a Nádražní, u železničního přejezdu.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Ke dni 31.12.2018 bylo v Pardubickém kraji evidováno 1 955 ha ovocných sadů, 134 744 ha lesních pozemků a 6 567 ha vodních ploch?
Na portále Místopisy.cz jsou komplexní informace o všech městech a obcích ČR, kterých je v současnosti celkem 6 258?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Holice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Holice v jednotlivých krajích: Pardubický: 1x, Olomoucký: 1x.
V Holicích bylo v roce 2012 po rekonstrukci znovu otevřeno muzeum Dr. Emila Holuba. Autorem návrhu nové expozice je známý Arch. David Vávra.
Na portále Místopisy.cz jsou dohledatelné všechny podobce, osady a městské části, spadající pod dané města a obce?
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již 86 dřevěných kostelů a kaplí celé České republiky?
Nejčastější jména ve správním obvodu Holice jsou: Jiří (565x), Petr (478x), Jan (431x), Josef (422x), Jana (420x), Marie (418x), Martin (361x), Pavel (345x), Tomáš (329x), Jaroslav (295x), Hana (295x), František (280x), Eva (260x), Miroslav (245x), Milan (235x)?
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již více jak 380 rozhleden celé České republiky?
Nejvyšším bodem v Pardubickém kraji je Králický Sněžník (1 424 m n. m.), okres Ústí nad Orlicí, nejnižším bodem je hladina Labe (201 m n.m.)?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Holice jsou: Horák (90x), Horáková (84x), Kaplanová (80x), Kašparová (79x), Kaplan (75x), Kašpar (72x), Schejbal (66x), Novotný (66x), Novotná (66x), Schejbalová (57x), Kučera (56x), Valenta (54x), Kučerová (54x), Štěpánek (51x), Shejbal (51x)?