V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Kraj: | Středočeský |
Okres: | Kolín |
Správní obvod: | Kolín |
GPS souřadnice: | 50.131920N, 15.393197E |
Nadmořská výška: | 211 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1052 (973 let) |
Katastrální výměra: | 1 859 ha |
Počet obyvatel: | 1 412 |
PSČ: | 281 29 |
Adresa URL: | www.zizelice.cz |
Části obce Žiželice: Hradišťko II, Končice, Kundratice, Loukonosy, Pod Vinicí, Zbraň
Vzdálenost meteostanice od obce Žiželice: 6 km
Poslední data: 1.5.2025 05:50
Umístění: 219 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
UNESCO - Kladruby nad Labem - Krajina pro chov koní v Kladrubech
Kraj: Pardubický
Vzdálenost: 11 km (JV)
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější jména ve správním obvodu Kolín jsou: Jiří (2 603x), Jan (2 239x), Josef (2 224x), Jana (2 212x), Petr (2 185x), Marie (1 820x), Jaroslav (1 667x), Pavel (1 608x), Martin (1 546x), Tomáš (1 476x), Hana (1 383x), Eva (1 191x), Václav (1 140x), Miroslav (1 131x), Věra (1 054x)?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Kolín jsou: Svoboda (370x), Nováková (347x), Svobodová (339x), Novák (331x), Novotný (280x), Novotná (270x), Černá (235x), Černý (219x), Procházková (214x), Procházka (209x), Dvořáková (209x), Dvořák (199x), Veselá (194x), Veselý (187x), Pospíšilová (161x)?
Archeopark Všestary je ve vzdušné vzdálenosti 30 km od obce Žiželice?
Archeopark pravěku Všestary je unikátní svým zaměřením a je jediným takto komplexně fungujícím archeoparkem v České republice. Archeopark se nachází 7 km severozápadně od Hradce Králové a seznámí vás s životem pravěkých lidí
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Název obce Žiželice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Žiželice v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Ústecký: 1x.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?