Na portále Místopisy.cz jsou dohledatelné všechny podobce, osady a městské části, spadající pod dané města a obce?
Kraj: | Pardubický |
Okres: | Svitavy |
Správní obvod: | Moravská Třebová |
GPS souřadnice: | 49.647474N, 16.758042E |
Nadmořská výška: | 352 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1262 (759 let) |
Katastrální výměra: | 1 110 ha |
Počet obyvatel: | 485 |
PSČ: | 569 43 |
Adresa URL: | www.biskupice.cz |
Části obce Biskupice: Zálesí
Vzdálenost meteostanice od obce Biskupice: 19 km
Poslední data: 18.4.2021 15:58
Umístění: 390 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Na portále Místopisy.cz jsou dohledatelné všechny podobce, osady a městské části, spadající pod dané města a obce?
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již více jak 380 rozhleden celé České republiky?
Dnes má svátek Valérie a ve správním obvodu obce Moravská Třebová se toto jméno vyskytuje přibližně 6x?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Název obce Biskupice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 5x?
Název obce Biskupice v jednotlivých krajích: Pardubický: 2x, Vysočina: 1x, Olomoucký: 1x, Zlínský: 1x.
Ke dni 31.12.2018 bylo v Pardubickém kraji evidováno 1 955 ha ovocných sadů, 134 744 ha lesních pozemků a 6 567 ha vodních ploch?
Na portále Místopisy.cz jsou komplexní informace o všech městech a obcích ČR, kterých je v současnosti celkem 6 258?
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již 86 dřevěných kostelů a kaplí celé České republiky?
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již 270 zámků, hradů a zřícenin celé České republiky?
Z Králického Sněžníku, třetího nejvyššího pohoří v ČR, odtéká voda do 3 různých úmoří – Černého, Baltského a Severního moře?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Ke dni 31.12.2016 měl Pardubický kraj rozlohu 4 519 km2 a hustota osídlení činila 114 obyvatel na 1 km2?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Moravská Třebová jsou: Dvořáková (90x), Novotná (89x), Navrátilová (88x), Novotný (87x), Němec (82x), Dvořák (82x), Pokorný (79x), Němcová (73x), Pokorná (72x), Novák (72x), Pospíšil (71x), Navrátil (71x), Kolář (70x), Konečný (63x), Havlíček (61x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější jména ve správním obvodu Moravská Třebová jsou: Marie (825x), Jiří (790x), Petr (733x), Jana (692x), Josef (676x), Jan (641x), Pavel (619x), Jaroslav (468x), Tomáš (462x), Martin (458x), Zdeněk (448x), Miroslav (445x), František (431x), Eva (384x), Anna (366x)?
Ke dni 31.12.2016 žilo v Pardubickém kraji 517 087 obyvatel, z toho 255 691 mužů a 261 396 žen?
Nejvyšším bodem v Pardubickém kraji je Králický Sněžník (1 424 m n. m.), okres Ústí nad Orlicí, nejnižším bodem je hladina Labe (201 m n.m.)?
Přehrada Boskovice je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Biskupice?
Vodní nádrž Boskovice na vodním toku Bělá byla dokončena v roce 1990. Nádrž slouží také jako protipovodňová ochrana. V 90. letech byla instalována malá vodní elektrárna. Díky vodárenským účelu jsou vodní sporty, rybolov a splouvání zakázané. Hráz je dlouhá 305 m, vysoká 42,5 m.