Obecní znak
Základní informace
Kraj:Jihomoravský
Okres:Znojmo
Správní obvod:Znojmo
GPS souřadnice:48.870126N, 15.684680E
Nadmořská výška:435 m n. m.
První pís. zmínka:rok 1312 (714 let)
Katastrální výměra:1 215 ha
Počet obyvatel:122
PSČ:671 06
Adresa URL:www.obecstalky.cz

Současnost obce Stálky

Obyvatelé Stálek dodržují staré lidové zvyky a obyčeje, například velikonoční pomlázku, pálení čarodějnic, stavění máje. Stálečtí žijí bohatým společenským životem. Pořádají Ples obecního úřadu, zábavu o posvícení, oslavují významná výročí dějinných mezníků a nezapomínají také na své nejmenší občany, kterým připravují Den dětí.

Vývoj počtu obyvatel obce Stálky od roku 2013.

Reklama

V okolí obce Stálky se také nachází

Bítov

Bítov

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 8 km (SV)
Počet obyvatel: 139

/
Chvalatice

Chvalatice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 10 km (SV)
Počet obyvatel: 109

/
Jazovice

Jazovice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 5 km (SV)

/
Korolupy

Korolupy

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 7 km (SZ)
Počet obyvatel: 156

/
Lančov

Lančov

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 7 km (SV)
Počet obyvatel: 198

/
Lubnice

Lubnice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 9 km (SZ)
Počet obyvatel: 58

/
Mešovice

Mešovice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 9 km (SZ)

/
Nový Petřín

Nový Petřín

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 5 km (V)

/
Oslnovice

Oslnovice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 7 km (S)
Počet obyvatel: 67

/
Podhradí nad Dyjí

Podhradí nad Dyjí

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 3 km (S)
Počet obyvatel: 51

/
Podmyče

Podmyče

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 7 km (V)
Počet obyvatel: 116

/
Šafov

Šafov

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 4 km (V)
Počet obyvatel: 130

/
Starý Petřín

Starý Petřín

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 4 km (SV)
Počet obyvatel: 222

/
Uherčice

Uherčice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 6 km (SZ)
Počet obyvatel: 350

/
Vranov nad Dyjí

Vranov nad Dyjí

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 10 km (V)
Počet obyvatel: 718

/
Vratěnín

Vratěnín

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 8 km (SZ)
Počet obyvatel: 277

/
Vysočany

Vysočany

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 8 km (S)
Počet obyvatel: 89

/
Zblovice

Zblovice

Kraj: Jihomoravský
Vzdálenost: 10 km (S)
Počet obyvatel: 37


Reklama
Víte že?

Centrum léčivých rostlin Brno

Centrum léčivých rostlin Brno je ve vzdušné vzdálenosti 73 km od obce Stálky?

Centrum léčivých rostlin, které se nachází na jižním svahu Kraví hory, vedle plaveckého bazénu, je speciální botanickou zahradou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Aplikace Místopisy.cz

Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?

Název obce Stálky se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?

V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.

Aplikace Místopisy.cz

Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?

Jeskyně Na Turoldu

Jeskyně Na Turoldu je ve vzdušné vzdálenosti 70 km od obce Stálky?

Jeskyně Na Turoldu se nachází v přírodní rezervaci vrchu Turold, který je součástí města Mikulova. Je naším největším jeskynním systémem v druhohorních vápencích a je to mimořádně členitý systém chodeb, síní a dómů o sedmi patrech.

Ke dni 1.1.2026 žilo v obci Stálky 56 mužů a 66 žen?

Nejčastější příjmení ve správním obvodu Znojmo jsou: Svobodová (508x), Svoboda (507x), Dvořáková (366x), Nováková (362x), Dvořák (346x), Novák (333x), Novotná (252x), Veselá (243x), Jelínková (243x), Procházka (240x), Procházková (239x), Veselý (235x), Novotný (228x), Jelínek (218x), Pokorná (214x)?

V´RUN OFF´ Park Vranov nad Dyjí

V´RUN OFF´ Park Vranov nad Dyjí je ve vzdušné vzdálenosti 9 km od obce Stálky?

Asi 700 m nad barokním zámkem ve Vranově nad Dyjí najdete bývalý zámecký statek, který od léta 2021 funguje jako zábavní areál pro celou rodinu s řadou stylových atrakcí

Dnes má svátek Vojtěch a ve správním obvodu obce Znojmo se toto jméno vyskytuje přibližně 382x?

Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.

Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).

V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.

Nejčastější jména ve správním obvodu Znojmo jsou: Marie (3 390x), Jan (2 556x), Jiří (2 366x), Petr (2 308x), Josef (2 295x), Jana (2 207x), Pavel (2 046x), František (1 614x), Anna (1 391x), Jaroslav (1 366x), Tomáš (1 359x), Martin (1 332x), Miroslav (1 282x), Zdeněk (1 272x), Eva (1 241x)?

Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?

Bikepark Monínec

Bikepark Monínec je ve vzdušné vzdálenosti 114 km od obce Stálky?

Bikepark Monínec je jeden z nejpopulárnějších bikeparků v České republice. Nachází se nedaleko Prahy a nabízí tratě pro všechny úrovně jezdců.

Zámek Uherčice

Zámek Uherčice je ve vzdušné vzdálenosti 6 km od obce Stálky?

Zámek Uherčice se nachází v západní řídce osídlené části obce Uherčice v okrese Znojmo. Již dříve památkově chráněný areál byl díky své velké hodnotě prohlášen v roce 2001 národní kulturní památkou.

Aplikace Místopisy.cz

Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.

Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.

Brno-Střed

Nejbližší obec nad 50 000 obyvatel je Brno-Střed s 88 028 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 76 km?

Brno-střed je jednou z 29 městských částí statutárního města Brna. Městská část se rozkládá zhruba uprostřed města po obou březích řeky Svratky západně od řeky Svitavy a svým územím se do určité míry kryje s územám města Brna v letech 1850-1919

Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.

Reklama