Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Vzdálenost meteostanice od obce Babčice: 7 km
Poslední data: 30.6.2025 23:41
Umístění: 551 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější jména ve správním obvodu Tábor jsou: Marie (3 167x), Jan (2 569x), Jiří (2 524x), Jana (2 413x), Josef (2 232x), Petr (2 041x), Jaroslav (1 890x), Pavel (1 620x), František (1 452x), Martin (1 351x), Hana (1 343x), Miroslav (1 309x), Tomáš (1 268x), Václav (1 231x), Eva (1 187x)?
Japonská zahrada Oleško je ve vzdušné vzdálenosti 60 km od obce Babčice?
Japonská zahrada se nachází v obci Březová-Oleško, zhruba 8 km od Dolních Břežan na pravém břehu Vltavy. Její počátky sahají do roku 1937, kdy na nově získaném pozemku vysadil Václav Wiesner listnaté i jehličnaté dřeviny ve stylu anglického parku.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Tábor jsou: Dvořáková (482x), Nováková (472x), Novák (452x), Dvořák (451x), Novotný (400x), Novotná (390x), Černá (208x), Černý (197x), Kolářová (197x), Kolář (193x), Mareš (183x), Svobodová (178x), Hořejší (178x), Zeman (175x), Svoboda (174x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Dnes má svátek Šárka a ve správním obvodu obce Tábor se toto jméno vyskytuje přibližně 336x?
Název obce Babčice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Babčice v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Jihočeský: 1x.