Bývalý klášter Tábor
Bývalý klášter Tábor je ve vzdušné vzdálenosti 19 km od obce Františkov?
Klášter bosých augustiniánů s kostelem Narození Panny Marie má dominantní polohu na náměstí Mikuláše z Husi ve městě Tábor.

| Část obce: | Smilovy Hory |
| Kraj: | Jihočeský |
| Okres: | Tábor |
| Správní obvod: | Tábor |
| GPS souřadnice: | 49.521222N, 14.864113E |
| Adresa URL: | www.smilovyhory.cz |
Části obce Smilovy Hory: Františkov, Malý Ježov, Obrátice, Radostovice, Stojslavice, Velký Ježov
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější jména ve správním obvodu Tábor jsou: Marie (3 167x), Jan (2 569x), Jiří (2 524x), Jana (2 413x), Josef (2 232x), Petr (2 041x), Jaroslav (1 890x), Pavel (1 620x), František (1 452x), Martin (1 351x), Hana (1 343x), Miroslav (1 309x), Tomáš (1 268x), Václav (1 231x), Eva (1 187x)?
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejbližší obec nad 50 000 obyvatel je Praha 11 s 64 458 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 63 km?
Městská část Praha 11 je od centra Prahy vzdálena asi 8 km jihovýchodním směrem a je jedním z nejhustěji zalidněných míst v Česku. Velkou část území městské části zaujímají sídliště Jižní Město I. a Jižní Město II., nazývaná lidově Jižňák nebo Jižák.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Název obce Františkov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 6x?
Název obce Františkov v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Jihočeský: 3x, Plzeňský: 1x, Liberecký: 1x.
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Tábor jsou: Dvořáková (482x), Nováková (472x), Novák (452x), Dvořák (451x), Novotný (400x), Novotná (390x), Černá (208x), Černý (197x), Kolářová (197x), Kolář (193x), Mareš (183x), Svobodová (178x), Hořejší (178x), Zeman (175x), Svoboda (174x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Dnes má svátek Valérie a ve správním obvodu obce Tábor se toto jméno vyskytuje přibližně 12x?
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 131 km od obce Františkov?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.