Zřícenina hradu Petršpurk - Petrohrad
Zřícenina hradu Petršpurk - Petrohrad je ve vzdušné vzdálenosti 8 km od obce Drahonice?
Jižně od obce Petrohrad v okrese Louny, na návrší Ovčí vrch se dochovala zřícenina hradu Petršpurku – Petrohradu.
Část obce: | Lubenec |
Kraj: | Ústecký |
Okres: | Louny |
Správní obvod: | Podbořany |
GPS souřadnice: | 50.147003N, 13.336618E |
Adresa URL: | www.lubenec.cz |
Části obce Lubenec: Dolní Záhoří, Drahonice, Horní Záhoří, Ležky, Libkovice, Libyně, Přibenice, Řepany, Vítkovice
Vzdálenost meteostanice od obce Drahonice: 16 km
Poslední data: 18.8.2025 00:30
Umístění: 297 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Název obce Drahonice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Drahonice v jednotlivých krajích: Jihočeský: 1x, Ústecký: 1x.
Ke dni 30.9.2024 žilo v Ústeckém kraji 808 207 obyvatel?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Dnes má svátek Helena a ve správním obvodu obce Podbořany se toto jméno vyskytuje přibližně 126x?
Nejvyšším bodem v Ústeckém kraji je vrchol Macecha (1 113 m n.m.) v Krušných horách, nejnižším bodem je hladina Labe u Hřenska (115 m n.m.).
Nejbližší obec nad 100 000 obyvatel je Plzeň s 152 592 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 46 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější jména ve správním obvodu Podbořany jsou: Jiří (499x), Petr (418x), Jana (403x), Jan (383x), Josef (378x), Marie (367x), Jaroslav (335x), Miroslav (313x), Pavel (310x), Václav (290x), Martin (282x), Anna (240x), František (238x), Tomáš (223x), Zdeněk (204x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Podbořany jsou: Kováč (59x), Svoboda (53x), Svobodová (49x), Novák (48x), Nováková (42x), Kováčová (39x), Jelínek (38x), Balogová (32x), Bláha (30x), Bláhová (29x), Balog (28x), Kolářová (27x), Kučerová (26x), Jelínková (26x), Procházková (25x)?