Název obce Hořice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 4x?
Název obce Hořice v jednotlivých krajích: Plzeňský: 1x, Královéhradecký: 1x, Vysočina: 1x, Jihomoravský: 1x.
Část obce: | Blansko |
Kraj: | Jihomoravský |
Okres: | Blansko |
Správní obvod: | Blansko |
GPS souřadnice: | 49.356432N, 16.622716E |
Adresa URL: | www.blansko.cz |
Části obce Blansko: Češkovice, Dolní Lhota, Hořice, Horní Lhota, Klepačov, Lažánky, Obůrka, Olešná, Skalní mlýn, Těchov, Žižlavice
Vzdálenost meteostanice od obce Hořice: 7 km
Poslední data: 8.3.2021 06:51
Umístění: 341 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Název obce Hořice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 4x?
Název obce Hořice v jednotlivých krajích: Plzeňský: 1x, Královéhradecký: 1x, Vysočina: 1x, Jihomoravský: 1x.
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již 270 zámků, hradů a zřícenin celé České republiky?
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je Brno-Sever s 42 086 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 16 km?
Brno-sever, jedna z 29 městských částí statutárního města Brna, je druhou nejlidnatější městskou částí. Rozlohou se řadí mezi městskými částmi na sedmé místo. Má výraznou orientaci polohy na sever od středu města.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Na portále Místopisy.cz jsou dohledatelné všechny podobce, osady a městské části, spadající pod dané města a obce?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Skanzen Příkazy je ve vzdušné vzdálenosti 49 km od obce Hořice?
Soubor staveb lidové architektury v Příkazích, v místním nářečí nazývaný též Hanácké skanzen, se rozkládá přímo v obci Příkazy u Olomouce. Základem skanzenu je původní hanácký grunt s domem okapové orientace a několika hospodářskými stavbami.
Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).
Ke dni 31.12.2016 bylo v Jihomoravském kraji 673 obcí, z toho se statutem města 49?
Nejčastější jména ve správním obvodu Blansko jsou: Marie (1 824x), Jiří (1 676x), Petr (1 396x), Jan (1 350x), Jana (1 347x), Josef (1 215x), Pavel (1 160x), Martin (993x), Tomáš (917x), Zdeněk (858x), Hana (857x), Eva (855x), Jaroslav (830x), Anna (785x), Miroslav (770x)?
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již 86 dřevěných kostelů a kaplí celé České republiky?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Ke dni 31.12.2016 žilo v Jihomoravském kraji 1 178 812 obyvatel, z toho 577 723 mužů a 601 089 žen?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
ZOO Brno je ve vzdušné vzdálenosti 15 km od obce Hořice?
ZOO se nachází nedaleko Brněnské přehrady, v části Brna zvaná Bystrc. Brněnská ZOO je zaměřená na kopytníky, ale chová i tradiční zvířata jako v jiných zoologických zahradách, například lední medvědy, tygry nebo opice. Prohlédnout si můžete přes 200 druhů živočichů.
Ke dni 31.12.2016 měl Jihomoravský kraj rozlohu 7 188 km2 a hustota osídlení činila 164 obyvatel na 1 km2?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Blansko jsou: Ševčík (340x), Ševčíková (338x), Musil (338x), Musilová (331x), Zouhar (258x), Zouharová (252x), Pernica (252x), Sedláková (229x), Pernicová (227x), Nečasová (226x), Nečas (224x), Kučerová (216x), Sedlák (212x), Novotná (200x), Kučera (197x)?
Ke dni 31.12.2018 bylo v Jihomoravském kraji evidováno 18 291 ha vinic, 8 419 ha ovocných sadů, 201 642 ha lesních pozemků a 15 686 ha vodních ploch?
Dnes má svátek Gabriela a ve správním obvodu obce Blansko se toto jméno vyskytuje přibližně 185x?
Na portále Místopisy.cz je uvedeno již více jak 380 rozhleden celé České republiky?
Na portále Místopisy.cz jsou komplexní informace o všech městech a obcích ČR, kterých je v současnosti celkem 6 258?