Hrad Křivoklát
Hrad Křivoklát je ve vzdušné vzdálenosti 32 km od obce Ostrovec?
V hloubi rozlehlých lesů někdejšího loveckého přemyslovského hvozdu, na nepravé ostrožně, obtékané Rakovnickým potokem stojí královský hrad Křivoklát
Část obce: | Velečín |
Kraj: | Plzeňský |
Okres: | Plzeň-sever |
Správní obvod: | Kralovice |
GPS souřadnice: | 50.073056N, 13.422281E |
Adresa URL: | www.velecin.cz |
Části obce Velečín: Ostrovec
Vzdálenost meteostanice od obce Ostrovec: 17 km
Poslední data: 16.10.2025 15:10
Umístění: 297 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Dnes má svátek Havel a ve správním obvodu obce Kralovice se toto jméno nevyskytuje?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Název obce Ostrovec se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 4x?
Název obce Ostrovec v jednotlivých krajích: Jihočeský: 1x, Plzeňský: 2x, Vysočina: 1x.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvyšším bodem v Plzeňském kraji je Velká Mokrůvka (1 370 m n.m.), pohoří Šumavy, nejnižším bodem je údolí Berounky (250 m n.m.) v místě, kde řeka opouští území kraje?
Přehrada Žlutice je ve vzdušné vzdálenosti 23 km od obce Ostrovec?
Vodní nádrž Žlutice na řece Střele byla vybudována v letech 1965–1968, přehradní hráz o délce 235 m a výšce 27 m vytvořila jezero o rozloze 161,5 ha.
Nádrž je zásobárnou pitné vody pro Žatecko, její břehy jsou proto nepřístupné.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Kralovice jsou: Soukup (78x), Soukupová (72x), Kučera (70x), Novák (62x), Kučerová (62x), Nováková (58x), Koudelová (58x), Koudele (56x), Černý (54x), Lavičková (54x), Benešová (54x), Lavička (53x), Procházka (52x), Vopatová (51x), Urban (51x)?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější jména ve správním obvodu Kralovice jsou: Václav (883x), Jiří (660x), Marie (606x), Jana (589x), Jan (580x), Josef (578x), Petr (520x), Jaroslav (512x), Pavel (501x), Martin (394x), Tomáš (332x), Miroslav (327x), Hana (316x), Jaroslava (297x), František (297x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Plzeň s 152 592 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 37 km?
Plzeň je statutární město na západě Čech a metropole Plzeňského kraje. Leží na soutoku řek Radbuza, Mže, Úslava a Úhlava. V počtu obyvatel je čtvrtým největším městem v České republice (po Praze, Brnu a Ostravě) a druhým největším městem v Čechách (po Praze).
Ke dni 30.9.2024 žilo v Plzeňském kraji 613 109 obyvatel?