Zámek Mladá Vožice
Zámek Mladá Vožice je ve vzdušné vzdálenosti 7 km od obce Vitanovice?
Zámek je situován na severovýchodní straně náměstí, od kterého je oddělen parčíkem, ve městě Mladá Vožice.
Část obce: | Slapsko |
Kraj: | Jihočeský |
Okres: | Tábor |
Správní obvod: | Tábor |
GPS souřadnice: | 49.585795N, 14.760848E |
Adresa URL: | www.slapsko.euweb.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Vitanovice: 2 km
Poslední data: 18.9.2025 00:20
Umístění: 46 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 139 km od obce Vitanovice?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější jména ve správním obvodu Tábor jsou: Marie (3 167x), Jan (2 569x), Jiří (2 524x), Jana (2 413x), Josef (2 232x), Petr (2 041x), Jaroslav (1 890x), Pavel (1 620x), František (1 452x), Martin (1 351x), Hana (1 343x), Miroslav (1 309x), Tomáš (1 268x), Václav (1 231x), Eva (1 187x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Název obce Vitanovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Vitanovice v jednotlivých krajích: Jihočeský: 1x, Liberecký: 1x.
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je Tábor s 31 971 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 20 km?
Tábor – město na jihu Čech na řece Lužnici. Město má 15 místních částí: Čekanice, Hlinice, Stoklasná Lhota, Záluží, Měšice, Zárybničná Lhota, Smyslov, Čelkovice, Horky, Větrovy, Klokoty, Náchod, Všechov, Zahrádka a Tábor.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Tábor jsou: Dvořáková (482x), Nováková (472x), Novák (452x), Dvořák (451x), Novotný (400x), Novotná (390x), Černá (208x), Černý (197x), Kolářová (197x), Kolář (193x), Mareš (183x), Svobodová (178x), Hořejší (178x), Zeman (175x), Svoboda (174x)?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Dnes má svátek Kryštof a ve správním obvodu obce Tábor se toto jméno vyskytuje přibližně 96x?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.