Aplikace Místopisy.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?

| Kraj: | Středočeský |
| Okres: | Kutná Hora |
| Správní obvod: | Čáslav |
| GPS souřadnice: | 49.982549N, 15.440232E |
| Nadmořská výška: | 211 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1318 (708 let) |
| Katastrální výměra: | 694 ha |
| Počet obyvatel: | 403 |
| PSČ: | 286 01 |
| Adresa URL: | www.horka1.cz |
Části obce Horka I: Borek, Svobodná Ves
UNESCO - Kladruby nad Labem - Krajina pro chov koní v Kladrubech
Kraj: Pardubický
Vzdálenost: 9 km (S)
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Čáslav jsou: Nováková (98x), Kořínková (95x), Novák (93x), Novotná (88x), Procházka (82x), Novotný (81x), Procházková (76x), Jelínková (73x), Kořínek (71x), Svobodová (70x), Vančura (65x), Vavřina (62x), Svoboda (59x), Němec (58x), Veselá (55x)?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Dnes má svátek Izabela a ve správním obvodu obce Čáslav se toto jméno vyskytuje přibližně 2x?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Rozhledna - Vodárenská věž Kladruby n. L. je ve vzdušné vzdálenosti 9 km od obce Horka I?
V severní části areálu Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem se nachází vodojem, postavený ve 20. letech 20. století, který byl v rámci obnovy hřebčína přeměněn na turistickou rozhlednu.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější jména ve správním obvodu Čáslav jsou: Josef (867x), Marie (737x), Jana (709x), Jiří (695x), Petr (644x), Jan (620x), Jaroslav (533x), Pavel (460x), Hana (445x), Miroslav (442x), Václav (435x), Martin (420x), Tomáš (416x), Jaroslava (360x), Eva (345x)?
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Botanická zahrada léčivých rostlin Hradec Králové je ve vzdušné vzdálenosti 38 km od obce Horka I?
Botanická zahrada léčivých rostlin je účelovým zařízením Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, která zabezpečuje pěstování léčivých rostlin pro pedagogické a výzkumné účely.
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Kutná Hora s 18 799 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 13 km?
Kutná Hora představuje okresní město a významnou historickou památkovou rezervaci, zapsanou na seznamu UNESCO. Kutná Hora spravuje podobce Hlouška, Kaňk, Karlov, Kutná Hora-Vnitřní město, Malín, Neškaredice, Perštejnec, Poličany, Sedlec, Šipší, Vrchlice a Žižkov.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Název obce Horka I se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?