Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?

| Kraj: | Středočeský |
| Okres: | Kutná Hora |
| Správní obvod: | Čáslav |
| GPS souřadnice: | 49.943044N, 15.437495E |
| Nadmořská výška: | 224 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1189 (836 let) |
| Katastrální výměra: | 526 ha |
| Počet obyvatel: | 259 |
| PSČ: | 286 01 |
| Adresa URL: | www.vlacice.cz |
Části obce Vlačice: Výčapy
Vzdálenost meteostanice od obce Vlačice: 12 km
Poslední data: 4.11.2025 22:30
Umístění: 344 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
UNESCO - Kladruby nad Labem - Krajina pro chov koní v Kladrubech
Kraj: Pardubický
Vzdálenost: 13 km (S)
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Název obce Vlačice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Pardubice s 81 818 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 27 km?
Krajské město Pardubice se rozkládá v Polabské nížině na obou březích Labe u soutoku s Chrudimkou. Je vzdáleno 104 km na východ od Prahy, přes 20 km jižně od Hradce Králové a okolo 10 km severně od Chrudimi.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější jména ve správním obvodu Čáslav jsou: Josef (867x), Marie (737x), Jana (709x), Jiří (695x), Petr (644x), Jan (620x), Jaroslav (533x), Pavel (460x), Hana (445x), Miroslav (442x), Václav (435x), Martin (420x), Tomáš (416x), Jaroslava (360x), Eva (345x)?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Dnes má svátek Karel a ve správním obvodu obce Čáslav se toto jméno vyskytuje přibližně 281x?
Vodní nádrž Pařížov je ve vzdušné vzdálenosti 16 km od obce Vlačice?
Vodní nádrž Pařížov byla postavena v letech 1910–1913 na řece Doubravě z důvodu ochrany před vlivem povodní. Přehradní nádrž byla postavena z rulového kamene z nedalekého lomu a má tvar trojúhelníku. Výška hráze je 31 m, v koruně pak má 142 m.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Čáslav jsou: Nováková (98x), Kořínková (95x), Novák (93x), Novotná (88x), Procházka (82x), Novotný (81x), Procházková (76x), Jelínková (73x), Kořínek (71x), Svobodová (70x), Vančura (65x), Vavřina (62x), Svoboda (59x), Němec (58x), Veselá (55x)?