Název obce Zhoř u Mladé Vožice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?

| Kraj: | Jihočeský |
| Okres: | Tábor |
| Správní obvod: | Tábor |
| GPS souřadnice: | 49.543498N, 14.764874E |
| Nadmořská výška: | 466 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1357 (668 let) |
| Katastrální výměra: | 316 ha |
| Počet obyvatel: | 106 |
| PSČ: | 391 43 |
| Adresa URL: | www.zhorumladevozice.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Zhoř u Mladé Vožice: 6 km
Poslední data: 30.10.2025 08:10
Umístění: 46 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Název obce Zhoř u Mladé Vožice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Chýnovská jeskyně je ve vzdušné vzdálenosti 14 km od obce Zhoř u Mladé Vožice?
Chýnovská jeskyně je národní přírodní památka ležící v katastrálním území obce Dolní Hořice východně od Tábora v Chýnovském krasu, která představuje nejvýznamnější a nejrozsáhlejší krasový útvar jižních Čech.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Tábor jsou: Dvořáková (482x), Nováková (472x), Novák (452x), Dvořák (451x), Novotný (400x), Novotná (390x), Černá (208x), Černý (197x), Kolářová (197x), Kolář (193x), Mareš (183x), Svobodová (178x), Hořejší (178x), Zeman (175x), Svoboda (174x)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější jména ve správním obvodu Tábor jsou: Marie (3 167x), Jan (2 569x), Jiří (2 524x), Jana (2 413x), Josef (2 232x), Petr (2 041x), Jaroslav (1 890x), Pavel (1 620x), František (1 452x), Martin (1 351x), Hana (1 343x), Miroslav (1 309x), Tomáš (1 268x), Václav (1 231x), Eva (1 187x)?
Dnes má svátek Tadeáš a ve správním obvodu obce Tábor se toto jméno vyskytuje přibližně 61x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 138 km od obce Zhoř u Mladé Vožice?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Rozhledna Kovářka je ve vzdušné vzdálenosti 3 km od obce Zhoř u Mladé Vožice?
Na okraji osady Moraveč (obec Slapsko), zhruba 30 km severovýchodně od Tábora se tyčí kamenná rozhledna s dřevěným vyhlídkovým ochozem, která zároveň nabízí i prohlídku spolu muzea s doplněním vědomostí z kovářského řemesla.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Tábor s 31 971 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 16 km?
Tábor – město na jihu Čech na řece Lužnici. Město má 15 místních částí: Čekanice, Hlinice, Stoklasná Lhota, Záluží, Měšice, Zárybničná Lhota, Smyslov, Čelkovice, Horky, Větrovy, Klokoty, Náchod, Všechov, Zahrádka a Tábor.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvyšším bodem v Jihočeském kraji je Plechý, pohoří Šumavy (1 378 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Orlické přehrady (330 m n.m.).
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihočeském kraji 653 346 obyvatel?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.