V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Kraj: | Jihomoravský |
Okres: | Brno-venkov |
Správní obvod: | Ivančice |
GPS souřadnice: | 49.123347N, 16.336529E |
Nadmořská výška: | 230 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1104 (921 let) |
Katastrální výměra: | 1 868 ha |
Počet obyvatel: | 4 767 |
PSČ: | 664 12 |
Adresa URL: | www.mesto-oslavany.cz |
Části obce Oslavany: Padochov
Vzdálenost meteostanice od obce Oslavany: 7 km
Poslední data: 12.7.2025 09:10
Umístění: 317 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Dnes má svátek Bořek a ve správním obvodu obce Ivančice se toto jméno nevyskytuje?
Jeskyně Výpustek je ve vzdušné vzdálenosti 34 km od obce Oslavany?
Jeskyně Výpustek se nachází v údolí Křtinského potoka mezi Křtinami a Adamovem. Jeskyně Výpustek patří mezi nejvýznamnější jeskynní systémy Moravského krasu. Okolí jeskyně bylo donedávna přísně střeženým vojenským prostorem.
Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).
Nejbližší obec nad 50 000 obyvatel je Brno-Střed s 86 685 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 21 km?
Brno-střed je jednou z 29 městských částí statutárního města Brna. Městská část se rozkládá zhruba uprostřed města po obou březích řeky Svratky západně od řeky Svitavy a svým územím se do určité míry kryje s územám města Brna v letech 1850-1919
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější jména ve správním obvodu Ivančice jsou: Jan (713x), Marie (710x), Jiří (696x), Jana (649x), Petr (584x), Pavel (529x), Tomáš (428x), Martin (428x), Zdeněk (413x), Jaroslav (395x), Josef (384x), František (347x), Miroslav (323x), Hana (323x), Lenka (320x)?
Název obce Oslavany se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Ivančice jsou: Svobodová (136x), Procházková (136x), Svoboda (119x), Procházka (119x), Novotný (108x), Novotná (104x), Dvořáková (92x), Pokorný (90x), Nováková (85x), Novák (83x), Dvořák (83x), Kocáb (79x), Řezáčová (76x), Čech (75x), Čechová (73x)?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.