Skiareál Hluboká
Skiareál Hluboká je ve vzdušné vzdálenosti 51 km od obce Lišice?
Lyžařský areál Hluboká je vzdálen zhruba 23 km od Chrudimi, 10 km od Hlinska v Čechách a rozprostírá se v nadmořské výšce 580 m.

| Kraj: | Královéhradecký |
| Okres: | Hradec Králové |
| Správní obvod: | Hradec Králové |
| GPS souřadnice: | 50.180953N, 15.408062E |
| Nadmořská výška: | 254 m n. m. |
| První pís. zmínka: | rok 1394 (631 let) |
| Katastrální výměra: | 641 ha |
| Počet obyvatel: | 155 |
| PSČ: | 503 51 |
| Adresa URL: | www.lisice.eu |
Vzdálenost meteostanice od obce Lišice: 5 km
Poslední data: 29.12.2025 21:40
Umístění: 219 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
UNESCO - Kladruby nad Labem - Krajina pro chov koní v Kladrubech
Kraj: Pardubický
Vzdálenost: 15 km (J)
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Botanická zahrada léčivých rostlin Hradec Králové je ve vzdušné vzdálenosti 31 km od obce Lišice?
Botanická zahrada léčivých rostlin je účelovým zařízením Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, která zabezpečuje pěstování léčivých rostlin pro pedagogické a výzkumné účely.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Hradec Králové jsou: Nováková (560x), Novotná (553x), Novák (526x), Novotný (509x), Černá (465x), Černý (449x), Svobodová (336x), Dvořáková (327x), Svoboda (319x), Horáková (308x), Horák (306x), Dvořák (299x), Doležalová (260x), Doležal (244x), Kučerová (231x)?
Dnes má svátek Judita a ve správním obvodu obce Hradec Králové se toto jméno vyskytuje přibližně 21x?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejčastější jména ve správním obvodu Hradec Králové jsou: Jiří (4 519x), Jan (4 211x), Jana (3 881x), Petr (3 785x), Josef (3 278x), Marie (2 841x), Pavel (2 829x), Martin (2 725x), Tomáš (2 633x), Jaroslav (2 525x), Eva (2 496x), Hana (2 316x), Michal (1 897x), Lenka (1 842x), Miroslav (1 837x)?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Název obce Lišice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 3x?
Název obce Lišice v jednotlivých krajích: Středočeský: 1x, Plzeňský: 1x, Královéhradecký: 1x.
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejvyšším bodem v Královéhradeckém kraji je nejvyšší hora ČR Sněžka (1 602 m n.m.), nejnižším bodem je hladina Labe (202 m n.m.).
Ke dni 30.9.2024 bylo v Královéhradeckém kraji 555 850 obyvatel?
Nejbližší obec nad 30 000 obyvatel je Hradec Králové s 87 184 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 30 km?
Metropole východních Čech leží na okraji polabské nížiny na soutoku Labe s Orlicí. Mezi místní části města patří: Březhrad, Hradec Králové, Kukleny, Malšova Lhota, Malšovice, Moravské Předměstí, Nový Hradec Králové, Piletice, Plačice, Plácky, ...
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.