V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Kraj: | Středočeský |
Okres: | Praha-východ |
Správní obvod: | Říčany |
GPS souřadnice: | 49.922519N, 14.639344E |
Nadmořská výška: | 400 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1352 (673 let) |
Katastrální výměra: | 1 562 ha |
Počet obyvatel: | 2 920 |
PSČ: | 251 69 |
Adresa URL: | www.obec-velkepopovice.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Velké Popovice: 4 km
Poslední data: 17.8.2025 16:00
Umístění: 421 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Hrad a městské muzeum Týnec nad Sázavou je ve vzdušné vzdálenosti 11 km od obce Velké Popovice?
Na ostrohu nad levým břehem Sázavy v městečku Týnec nad Sázavou se tyčí románská rotunda se zbytky královského hradu. V rekonstruovaném areálu je dnes muzeum se sbírkou vyhlášené týnecké keramiky.
Ke dni 30.9.2024 žilo ve Středočeském kraji 1 462 612 obyvatel?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Název obce Velké Popovice se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Nejvyšším bodem ve Středočeském kraji je vrchol brdských hřebenů Tok (862 m n.m.), nejnižším bodem je řečiště Labe u Dolních Beřkovic (158 m n.m.).
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Říčany jsou: Nováková (276x), Novák (262x), Svobodová (237x), Novotný (210x), Novotná (201x), Dvořáková (187x), Svoboda (180x), Dvořák (163x), Procházková (161x), Procházka (160x), Černá (148x), Pokorná (137x), Černý (130x), Pokorný (124x), Malá (117x)?
Dnes má svátek Petra a ve správním obvodu obce Říčany se toto jméno vyskytuje přibližně 672x?
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Nejčastější jména ve správním obvodu Říčany jsou: Jan (2 109x), Jiří (1 963x), Petr (1 643x), Jana (1 564x), Tomáš (1 251x), Martin (1 196x), Marie (1 148x), Pavel (1 125x), Josef (1 100x), Jaroslav (1 040x), Hana (945x), Eva (928x), Kateřina (874x), Michal (828x), Václav (802x)?