Sportovní možnosti Žďár
Terénní a klimatické poměry jsou vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku a zimní sporty.
Kraj: | Jihomoravský |
Okres: | Blansko |
Správní obvod: | Blansko |
GPS souřadnice: | 49.421577N, 16.697779E |
Nadmořská výška: | 565 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1371 (654 let) |
Katastrální výměra: | 507 ha |
Počet obyvatel: | 388 |
PSČ: | 679 02 |
Adresa URL: | www.ou-zdar.cz |
Terénní a klimatické poměry jsou vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku a zimní sporty.
Vzdálenost meteostanice od obce Žďár: 8 km
Poslední data: 2.7.2025 06:30
Umístění: 402 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejbližší obec nad 40 000 obyvatel je Brno-Sever s 41 489 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 24 km?
Brno-sever, jedna z 29 městských částí statutárního města Brna, je druhou nejlidnatější městskou částí. Rozlohou se řadí mezi městskými částmi na sedmé místo. Má výraznou orientaci polohy na sever od středu města.
Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Boskovické stezky je ve vzdušné vzdálenosti 8 km od obce Žďár?
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka.
Dnes má svátek Patricie a ve správním obvodu obce Blansko se toto jméno vyskytuje přibližně 16x?
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Nejčastější jména ve správním obvodu Blansko jsou: Marie (1 824x), Jiří (1 676x), Petr (1 396x), Jan (1 350x), Jana (1 347x), Josef (1 215x), Pavel (1 160x), Martin (993x), Tomáš (917x), Zdeněk (858x), Hana (857x), Eva (855x), Jaroslav (830x), Anna (785x), Miroslav (770x)?
Název obce Žďár se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 16x?
Název obce Žďár v jednotlivých krajích: Středočeský: 3x, Jihočeský: 3x, Plzeňský: 3x, Ústecký: 1x, Liberecký: 4x, Královéhradecký: 1x, Jihomoravský: 1x.
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Arboretum Šmelcovna je ve vzdušné vzdálenosti 8 km od obce Žďár?
V arboretu Šmelcovna najdete rozsáhlou zahradu okrasných a ovocných dřevin. Součástí areálu je zahradní prodejní centrum a zookoutek se zakrslými hospodářskými zvířaty. V arboretu, se sezónně pořádají tématické akce a výstavy.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Blansko jsou: Ševčík (340x), Ševčíková (338x), Musil (338x), Musilová (331x), Zouhar (258x), Zouharová (252x), Pernica (252x), Sedláková (229x), Pernicová (227x), Nečasová (226x), Nečas (224x), Kučerová (216x), Sedlák (212x), Novotná (200x), Kučera (197x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?