Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Kraj: | Jihomoravský |
Okres: | Brno-venkov |
Správní obvod: | Tišnov |
GPS souřadnice: | 49.462384N, 16.425756E |
Nadmořská výška: | 542 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1390 (635 let) |
Katastrální výměra: | 283 ha |
Počet obyvatel: | 255 |
PSČ: | 679 23 |
Adresa URL: | www.obecbrumov.cz |
Vzdálenost meteostanice od obce Brumov: 11 km
Poslední data: 2.5.2025 10:00
Umístění: 540 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Tišnov jsou: Dvořáková (131x), Dvořák (131x), Svoboda (118x), Pokorná (113x), Svobodová (110x), Pokorný (109x), Odehnalová (107x), Odehnal (107x), Bednářová (103x), Krejčí (100x), Novotný (99x), Novotná (98x), Bednář (95x), Navrátil (84x), Kučera (80x)?
Cisterciácké opatství Porta coeli Předklášteří je ve vzdušné vzdálenosti 12 km od obce Brumov?
Mimořádně hodnotný celek kláštera cisterciaček postavený v obci Předklášteří u Tišnova v okrese Brno-venkov je jednou z našich nejvýznamnějších raně gotických památek.
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?
Arboretum Šmelcovna je ve vzdušné vzdálenosti 20 km od obce Brumov?
V arboretu Šmelcovna najdete rozsáhlou zahradu okrasných a ovocných dřevin. Součástí areálu je zahradní prodejní centrum a zookoutek se zakrslými hospodářskými zvířaty. V arboretu, se sezónně pořádají tématické akce a výstavy.
Nejbližší obec nad 20 000 obyvatel je Brno-Bystrc s 22 685 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 27 km?
Bystrc (v hantecu zvaná Bastr) je historická obec, městská čtvrť a katastrální území, a od 24. listopadu 1990 pod názvem Brno-Bystrc také městská část statutárního města Brna. Rozkládá se na severozápadě Brna a je jeho největší městskou částí.
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Dnes má svátek Zikmund a ve správním obvodu obce Tišnov se toto jméno nevyskytuje?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejčastější jména ve správním obvodu Tišnov jsou: Marie (1 207x), Jiří (960x), Petr (836x), Jana (736x), Jan (697x), Pavel (686x), Josef (635x), Martin (572x), Jaroslav (542x), Tomáš (515x), Zdeněk (510x), František (497x), Hana (490x), Eva (468x), Miroslav (402x)?
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Název obce Brumov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části 2x?
Název obce Brumov v jednotlivých krajích: Jihomoravský: 1x, Zlínský: 1x.
Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.