V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Kraj: | Jihomoravský |
Okres: | Blansko |
Správní obvod: | Boskovice |
GPS souřadnice: | 49.544593N, 16.489611E |
Nadmořská výška: | 562 m n. m. |
První pís. zmínka: | rok 1374 (651 let) |
Katastrální výměra: | 373 ha |
Počet obyvatel: | 300 |
PSČ: | 679 62 |
Adresa URL: | www.sulikov.cz |
Části obce Sulíkov: Vřesice
Vzdálenost meteostanice od obce Sulíkov: 5 km
Poslední data: 2.7.2025 06:20
Umístění: 540 m.n.m
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Více informací o meteostanici a aktuálním počasí naleznete na www.meteo-pocasi.cz
Předpověď počasí poskytuje www.meteocentrum.cz
V České republice je v provozu 87 letišť? Šest z nich je mezinárodních a čtyři vojenské.
Název obce Sulíkov se v České republice vyskytuje v názvu obce, nebo názvu místní části pouze 1x?
Nejčastější příjmení ve správním obvodu Boskovice jsou: Sedlák (201x), Staňková (184x), Novotný (184x), Staněk (182x), Novotná (179x), Sedláková (175x), Dvořák (175x), Dvořáček (170x), Dvořáková (168x), Ševčíková (154x), Dvořáčková (149x), Zemánek (140x), Veselý (138x), Kolářová (138x), Veselá (134x)?
Dnes má svátek Patricie a ve správním obvodu obce Boskovice se toto jméno vyskytuje přibližně 9x?
Uživatel aplikace se může zapojit do tvoření zápisů o městech, obcích a kulturních či turistických objektech zasláním opravy textu nebo fotografie místa, které právě navštívil?
Nejvyšší hora v České republice je Sněžka (1 602 m n. m.), nejvyšší hora Krkonoš na hranici s Polskem. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou.
Sloupsko-šošůvské jeskyně je ve vzdušné vzdálenosti 23 km od obce Sulíkov?
Sloupsko-šošůvské jeskyně leží v severní části CHKO Moravský kras, nedaleko od města Blansko, na jižním okraji městečka Sloup. Jeskyně jsou významným nalezištěm koster jeskynní fauny (medvědi, lvi, hyeny a další živočichové).
Labe - jedna z hlavních středoevropských řek s povodím zasahujícím do čtyř zemí (Německa, České republiky, Rakouska a Polska) vzniká soutokem mnoha pramenných potoků v Krkonoších na severu České republiky?
Nejvyšším bodem v Jihomoravském kraji je hora Čupec (819 m n.m.), okres Hodonín, nejnižším bodem je soutok řek Moravy a Dyje (150 m n.m.).
Nejvýše ležící obec v České republice je Kvilda s nadmořskou výškou 1 065 m podle polohy obecního úřadu, pošty a kostela? Kvilda leží na Šumavě v okrese Prachatice.
Součástí aplikace je také tzv. widget, který lze umístit na plochu vašeho telefonu nebo tabletu a který Vám zobrazí zajímavosti z okolí místa, kde se právě nacházíte, včetně aktuální teploty?
V České republice je přes 2000 hradů, zřícenin a zámků? Je to jedna z největších koncentrací hradů na území jednoho státu.
Nejníže ležící obcí v České republice je Hřensko (130 m n. m.), obec ležící v pískovcovém kaňonu při ústí říčky Kamenice do Labe.
Ke dni 30.9.2024 bylo v Jihomoravském kraji 1 227 503 obyvatel?
Víte, že v aplikaci Místopisy.cz si můžete svá oblíbená místa označit a zařadit do vlastních kategorií?
Skanzen Příkazy je ve vzdušné vzdálenosti 48 km od obce Sulíkov?
Soubor staveb lidové architektury v Příkazích, v místním nářečí nazývaný též Hanácké skanzen, se rozkládá přímo v obci Příkazy u Olomouce. Základem skanzenu je původní hanácký grunt s domem okapové orientace a několika hospodářskými stavbami.
Nejčastější jména ve správním obvodu Boskovice jsou: Marie (1 931x), Jiří (1 443x), Petr (1 362x), Josef (1 287x), Jan (1 249x), Jana (1 195x), Pavel (1 122x), Jaroslav (881x), Martin (873x), František (820x), Tomáš (811x), Zdeněk (767x), Miroslav (767x), Hana (720x), Eva (699x)?
Nejbližší obec nad 10 000 obyvatel je Boskovice s 11 464 obyvateli ve vzdušné vzdálenosti 14 km?
Město Boskovice se nachází na jižní Moravě asi 15 km severně od Blanska a 40 km severně od Brna na hranicích Drahanské vrchoviny a Českomoravské vysočiny, ve střední části Boskovické brázdy. Město Boskovice má čtyři městké části – Bačov, Hrádkov, Mladkov a Vratíkov.
Unikátní funkci „střechy Evropy" má vrch Klepáč (1 138 m n. m.) v Kralickém Sněžníku. Na jeho jižním úpatí je rozvodí tří moří: Nysa Klodzka vtéká do Odry a ta do Baltského moře, Tichá Orlice do Labe, to pak do Severního moře a řeka Morava je přítokem Dunaje, který se vlévá do Černého moře.